Connect with us

Ödeme Teknolojileri

İlk ticari Bluetooth 5 ödeme noktası tanıtıldı

Dünyanın en büyük Bluetooth ödeme terminal teknoloji sağlayıcısı olan Netclearance, dünyanın ilk Bluetooth 5 ödeme noktasını tanıttı.

IMG_0480MBeacon SAM adındaki Bluetooth 5 standardındaki ödeme işlem aracısı, POS kart okuyucu terminallerine uyan mini SIM kartlı bir akıllı kart olarak sunuluyor.

MBeacon SAM, Düşük Enerjili Bluetooth kullanan akıllı telefonlar ve giyilebilir cihazlar üzerinden ödemeleri kabul etmek için mevcut ödeme terminallerini güncelleştiriyor. Bu güncelleme sadece NFC teknolojisiyle sınırlı değil. iOS,Android ve diğer Bluetooth bulunduran cihazlarda hızlı ödemeler gerçekleştiriliyor.

İlk ticari Bluetooth 5 ödeme noktası olan cihaz, internet üzerinden gelen yazılım güncellemeleriyle banka benzeri bir güvenlik seviyesi sunuyor. Bluetooth 5 standardı ise daha iyi menzil, düşük güç ve daha hızlı olmanın yanı sıra önceki sürümler ile de uyumluluk sunuyor.

Netclearance EMEA direktörü, Jonathan Duffy, ticarette dünya çapında on milyonlarca ödeme terminalinin kullanıldığını ancak bu terminallerin büyük çoğunluğunu yalnızca Apple, Google ve Samsung’un mobil cüzdanlarıyla çalışan kart tabanlı NFC teknolojisiyle sınırlı olduğunu söyledi. MBeacon SAM’in mobil ödeme ve katılım altyapısında bulunan bir boşluğu doldurmak üzere geliştirildiğini söyleyen Duffy, Bluetooth aracılığıyla açık uygulamalı ödemelerde izin verildiğini söyledi.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar