Connect with us

Mobil

Samsung Pay'den Avustralya açılımı

Samsung, ödeme hizmetleri sağlayıcısı Cuscal ile yaptığı yeni anlaşma ile Avustralya’da 38 kredi birliği ve bankadaki 1,7 milyon kart sahibi için Samsung Pay desteği sunmaya başlıyor.

samsung_paySamsung ve Cuscal ile yapılan ve Avustralya’da geçerli olan yeni anlaşma ile 38 kredi birliği ve 1,7 milyon kart müşterisine Samsung Pay desteği vermeye başladığını açıkladı.

Customers of Credit Union Australia (CUA), Teachers Mutual Bank, SCU, People’s Choice Credit Union ve Bank Australia müşterileri, Samsung Galaxy cihazlarını, Visa kredi kartı veya bankamatik kartı ile ödeme yapmak için temassız bir terminalde kullanılabilecek

Samsung Avustralya Mobil Ödeme Sorumlusu Mark Hodgson, Samsung akıllı telefon kullanıcılarının şirketin dijital cüzdanını indirmesini ve ödemesini istediğini belirtti. Şirket, son 18 ay içinde küresel olarak 240 milyondan fazla ödeme işlemi gerçekleştirdiğini açıkladı.

Citibank ve American Express, bir yıl önce Avustralya’da piyasaya sürülen Samsung Pay hizmetini de kullanıma açtı. Ancak ANZ Banking Group, Commonwealth Bank of Australia ve National Australia Bank sistemde yer almıyor. Samsung, diğer üç büyük bankanın yıl sonuna kadar Samsung pay ekosistemine dahil olması için çalışmalarını sürdürüyor. Ödeme sistemi, dünya genelinde 870’den fazla banka ortaklığına sahip.

Samsung’un dijital cüzdan konusundaki yaklaşımı, Amerikalı rakibi Apple’a göre farklılık gösteriyor. Bu, bankaların kendi mülkiyetindeki dijital cüzdanlarının Samsung telefonlarıyla temassız ödemeler yapmasına izin verirken, iPhone’da yalnızca Apple Pay ile temassız terminale erişilebiliyor.

Bu nedenle büyük dört bankanın ve müşterilerin sahip olduğu bazı bankaların mülkiyetindeki dijital cüzdanlar, Samsung telefonlarıyla ödeme yapmak için “dokun ve git” yani temassız ödeme için kullanılabilir.

Samsung, aynı zamanda sadakat kartları (Samsung Pay’ın Avustralya’da 100’den fazla olduğu) sakladığı dijital cüzdanının akıllı telefon ve akıllı saat satışlarının artırmasına yardımcı olmak istiyor.

Samsung Pay’ın şirket televizyonları, buzdolabı ve diğer ev eşyalarının internete bağlanacağı ve gelecekteki yeniliklerin yanı sıra ödemeleri dahil edeceği Nesnelerin İnterneti’nin de bir rol oynaması bekleniyor.

Cuscal Kasım ayında yaptığı duyuru ile 31 bankanın iPhone üzerinden Apple Pay desteği sunacağını açıklamıştı. Büyük dört bankadan ise sadece ANZ, Apple ile anlaştı.

Kaynak: AFR

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar