Connect with us

Ödeme Teknolojileri

ExxonMobil'den mobil ödeme uygulaması

Petrol ve gaz şirketi ExxonMobil’in mobil uygulaması üzerinden ExxonMobil Akıllı Kart kredi kartına başvuru yapılabilecek ve kart onaylandığı andan itibaren bir ödeme seçeneği olarak kullanılabilecek.

IMG_0835Başvur ve Öde adı verilen özellik, ABD genelindeki tüketiciler tarafından, Speedpass+ uygulamasıyla binlerce Exxon ve Mobil istasyonunda kullanılabilecek. Bu yeni işlevsel özellik, Citi Retail Services ortaklıklığıyla sağlanacak.

Citigroup, 31 Temmuz’a kadar ExxonMobil Akıllı Kartı’na başvuran tüketicilerin hesap açılış tarihine göre ilk iki ay boyunca satın aldıkları yakıtın her galonuna 20 cent bonus verileceğini de duyurdu. İlk iki ayın ardından kart sahipleri, ABD’deki tüm Exxon ve Mobil bölgelerinde satın aldıkları yakıtın galonu başına Akıllı Kartlarını kullanarak yaptıkları ödemelerde altı cent tasarruf edecekler.

Bu rakamlar zaten benzinin oldukça ucuz olduğu ABD’de tüketicilerin ödemeler için ExxonMobil mobil uygulamasını kullanmaları için bir cazibe yaratmaya çalışıyor.

ExxonMobil’in nihai amacı ise ödeme aracı olarak kendi uygulamasını kullandırtarak ABD’deki benzin alma noktalarındaki POS sistemlerinin maliyetlerinden kurtulmak. ABD’de sürücüler benzin alırken ödemelerini kartları ile pompalar üzerindeki POS sistemleri ile yapıyorlar ve istasyonlarda ülkemizdeki gibi hizmet elemanları bulunmuyor.

 

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar