Connect with us

Mobil

Samsung S8'e Android Pay güncellemesi geldi

Samsung’un amiral gemisi modeli S8 ailesine gelen yeni güncelleme ile ödeme yöntemi olarak Android Pay de kullanılabilecek. 

s8_android_payGüney Koreli teknoloji devi Samsung’un geçtiğimiz aylarda dünya çapında satışa sunduğu S8 ve S8+ modellerine gelen yeni yazılım güncellemesi ile Google’ın mobil ödeme sistemi Android Pay desteği resmen geldi. ABD’de geçerli olan güncelleme sayesinde kullanıcılar mobil ödemeleri Samsung Galaxy S8 ve S+ üzerinden Android Pay yardımı ile yapabilecekler.

S8 ailesi ABD’de ilk satışa sunulduğunda Anroid Pay desteği bulunmuyordu. Bunun yerine kullanıcılar Samsung’un kendi ödeme sistemi Pay’i kullanmak zorunda kalıyorlardı. Yeni güncelleme ile hem T-Mobile hem Verizon’dan bu telefonları satın alan kullanıcılar Google’ın mobil ödeme hizmetini kullanabilecekler.

Güncelleme, Galaxy S8 ve S8 + sahiplerinin akıllı telefonlarını kolay, hızlı ve güvenli ödemelerde kullanabilmeleri için Android Pay desteğini ekliyor. Ödeme hizmeti, kullanıcılara kredi, borç, sadakat ve hediye kartlarını Android Pay’a eklemelerine ve mağazalarda, uygulamalarda ve çevrimiçi e-ticaret sitelerinde alışveriş yapmalarına olanak tanıyor.

Samsung, Android Pay desteğinin yanı sıra, bazı Bixby geliştirmelerini güncelleştirmeye dahil etti. Örneğin, artık cihaz ekranının sağ üst köşesindeki simgelere dokunarak Bixby yapay zeka özelliklerine (Vizyon ve Hatırlatma) daha kolay erişilebiliyor.

Kaynak: PhoneArena

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar