Connect with us

Mobil

Futbolda yeni ödeme yöntemleri kullanılacak

FIFA’nın resmi ödeme iş ortağı olan Visa, 2017 FIFA Konfederasyonlar Kupası’nda yeni ödeme yöntemlerinin kullanılacağını açıkladı.

fifa_visaVisa’dan yapılan basın açıklamasına göre şirketin 1600 satış terminali ve 120 mobil stadyum ödeme noktasında futbol tutkunlarına nakitsiz ödeme imkanları sunacağı belirtildi. Bu iyileştirmeler resmi FIFA stadyumlarının en yeni ödeme yeniliğiyle donatılmış olmasını ve futbol tutkunlarının temassız ödeme yöntemlerini güvenli ve emniyetli bir şekilde kullanmasını sağlıyor.

Visa’nın kullanıma sunacağı ödeme yöntemleri arasında, stadyumlardaki temassız Alfa-Bank ATM’lerine yeniden yüklenebilen Visa hatıra peşinatlı kartlar, Visa ile temassız kredi veya bankamatik kartı ve NFC özellikli terminallerde Visa ile yapılan mobil ödemeler yer alıyor.

Kredi kartı şirketi ayrıca, 1000 Rus Rublesi (yaklaşık 18 USD) için Visa NFC özellikli ödeme bilekliği geliştirmek için Rusya Federasyonu’ndaki Alfa-Bank (2017 FIFA Konfederasyonları Kupası Resmi Bankası) ile işbirliği yapacak. Bu bilekliklere, stadyumlardaki Visa müşteri hizmetleri noktalarında ve kişisel kredi veya bankamatik kartlarıyla nakit para yüklenebilecek.

Öte yandan Visa Select ve Alfa-Bank müşterileri FIFA etkinliklerinde ödemeler için ilk kez bir akıllı yüzük de kullanabilecekler. Ön ödemeli bir kartla ilişkilendirilerek kullanılan ödeme yüzüğü, sahibine Rusya genelinde kabul edilen temassız noktasında hafifçe dokundurarak ödeme yapılmasını sağlayan, gömülü bir NFC özellikli antene sahip.

FIFA Konfederasyonlar Kupası 17 Haziran – 2 Temmuz tarihleri arasında Rusya’da düzenlenecek.

Kaynak: Pymnts

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar