Connect with us

Blockchain

MIT mezunlarının yeni projesi: Catalyst

kripto

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü mezunu bir grup girişimci, insanların kripto para birimlerine yatırım yapma deneyimini tamamen değiştirmeyi amaçlayan bir platform tasarlıyor. “Enigma Projesi” adını verdikleri araştırmalarında, “Catalyst” isimli bir platform üzerinde çalışıyorlar. Çalışmaları, San Francisco’da devam ediyor. Projenin temel amacı, kripto para birimlerine yapılan yatırımın, güncel uygulamalarda yapılan yatırımlardan daha hızlı ve güvenilir olması.

Catalyst ve sağladığı yenilikler

Enigma Projesi’nin yarattığı platformun adı “Catalyst.” Platformda, kripto para birimlerine yapılan yatırımın bilgisayar bazlı olduğu belirtiliyor. Ayrıca Cataylst, sanal zeka teknolojisinden kripto para birimi ticareti yaparken yaralanmak isteyen yatırımcıların da oldukça ilgisini çekiyor. Genel olarak bu platform, var olan uygulamaları birleştiren bir sistem oluşturuyor. Bu sistemde de her şey çok daha hızlı ve ölçeklenebilir oluyor.

MIT mezunu ekip, eski uygulamaların birtakım konularda yetersiz kaldığını gözlemlemiş. Bu konulardan biri, ödemeleri durdurmada başarılı olamamaları ve sonucunda zarar etmeleriymiş.

Yakın gelecekte Catalyst için neler olacak?

Enigma’nın kurucu ortaklarından Guy Zyskind, kripto para birimi gibi, yeni teknolojilerin günümüz borsasındaki yeri ile ilgili birtakım açıklamalarda bulundu. Sanal zekanın, piyasada oldukça fazla gücü olduğunu belirten Zyskind, taleplerin kripto para birimleri için gün geçtikçe arttığını, dolayısıyla onların da aynı güce sahip olabileceğini belirtti.

İki ay içinde Enigma, geliştiriciler için beta versiyonunu yayınlayacakmış. Birkaç ay açık olacak olan beta versiyonu, kullanıcıların performansını kaydetmeyi amaçlıyormuş. Bu süreç de bittikten sonra, Catalyst’in herkes için kullanıma açılması bekleniyor.

 

 

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar