Connect with us

E-Ticaret

HSBC'nin oluşturduğu dijital market

"</pHSBC, ticari girişimlerin yolunu bulması için satıcılar ile alıcıları buluşturan bir dijital market oluşturdu. Oluşturulan bu iletişim sistemi sayesinde Çin, Hong Kong, Meksika, Kanada, Hindistan, İngiltere ve Amerika arasındaki ticaret ağının gelişmesi planlanıyor. Kullanımı ücretsiz olan uygulama, önümüzdeki hafta Fransa, yılın ikinci yarısının ardından da çeşitli ülkelerde daha kullanıma açılacak.

Uygulamanın hedefi

HSBC’de, Ticari Bankacılık Sistemleri bölümünde üst düzey yetkili olan bir isim, Richard Davies, “HSBC Connections Hub” uygulamasının hedefini açıkladı. Yeni iş ortakları aramanın zorlu ve yıpratıcı bir süreç olduğunu belirten Davies, geliştirilen uygulamayla iş ortaklarının birbirlerini bulmaları konusundaki sorunlar çözülmesini ve denizaşırı ticaretin kolaylaşmasının temel hedefleri olduğunu belirtti.

Sistem nasıl işliyor?

“HSBC Connections Hub” uygulamasını kullananlar, öncelikle ait oldukları şirketi veya işletmeyi belirtmeliler. Şirket bilgilerini, konumlarını ve ilgili oldukları iş ortaklarını da paylaştıkları takdirde, olası alıcılara veya satıcıları kolaylıkla ulaşabilmeleri öngörülüyor.

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar