Connect with us

Fintech

Garanti Bankası FinTech yarışmasında birinci oldu

Garanti Bankası, BBVA tarafından düzenlenen Open Talent Ideas isimli FinTech yarışmasında birinci oldu.

garanti_bankasiİspanya merkezli BBVA, Şubat ayında duyurduğu ve yenilikçi fikirlerin ödüllendirildiği Open Talent Ideas isimli FinTech yarışmasının sonuçlarını açıkladı. Yarışmada birinci olan fikir Garanti Bankası tarafından geliştirilen resim tanıma ve kare kod yardımı ile alışveriş imkanı sunan GarantiStore oldu.

Yarışmada finala kalan on fikir, BBVA’nin üst düzey yönetimindeki uzmanlara sunuldu. Kazanan fikir ise, ürünleri otomatik olarak tanımlayan bir mobil uygulama olan GarantiStore oldu. Uygulama, resim tanıma teknikleri veya kare kodları yardımı ile kullanıcının satın almak istediği ürünü tanımasını ve çevrimiçi satın almasını sağlıyor.

Uygulama Garanti ödeme yöntemi ekibinin üyeleri olan Reha Emekli, Özcan Yahşi, Özgür Şanlı, Sabri Kantar ve Doğukan Tizer’in tarafından geliştirildi. Yarışmada birinci olan ekip 10 bin Euro değerinde nakit para ödülü kazandı ve fikirlerini geliştirmek için BBVA’nın üst düzey yönetiminden tavsiyeler alma fırsatı yakaladı.

Türkiye’nin en büyük özel bankalarından biri olan Garanti Bankası’nın hisselerinin yüzde 49.85’i İspanyol BBVA’nın elinde bulunuyor. BBVA’nın girişimcilere açık olan Open Talent isimli farklı bir yarışması daha gerçekleştiriliyor. Dünya çapında katılıma açık olan yarışmanın finalleri Eylül ayında yapılacak.

Kaynak: BankingTech

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar