Connect with us

Girişimler

Stripe'dan iş dünyasına özel analitik çözüm

Çevrimiçi işlemlerde uzmanlaşmış San Francisco merkezli ödeme hizmeti sağlayıcısı olan Stripe, işletmelere yönelik finansal ürünlerini genişletiyor.

mobile_phoneStripe kullanıcılarına özel konferansı; Stripe Sessions’da, SQL dili ile güçlendirilmiş güçlü bir analitik araç olan Sigma’yı tanıttı.

Sigma, işletmelerin faturalandırma, gelir ve müşteri ödeme trendleriyle ilgili verileri hızlıca analiz etmesini sağlıyor.

Sigma çözümü büyük işletmelerden çok finansal analitik platformlara erişimi olmayan KOBİ’ler ve girişimler için tasarlanmış bir çözüm. Uygulama bütçe sınırlamaları veya ölçeği nedeniyle özel analiz uygulamaları için yatırım yapmaya hazır olmayan şirketler için mükemmel bir alternatif oluşturuyor.

Sigma, kaydedilebilen, tekrarlanabilen ve paylaşılabilen SQL sorguları sayesinde tam bir özelleştirme sunarken kullanıcılarının işletmelerindeki stratejileri belirlerken ve uzun vadeli yönetim kararları alırken kullanabilecekleri bir çözüm. Örneğin; uygulama ile bir işletme belirli bir ülkeden 500 doları aşan sipariş sayısını belirleyecek verileri ortaya çıkarabiliyor. Tatil dönemlerinde aktif müşterilerin sayısını izlemek için Sigma’yı kullanmak da mümkün.

Stripe’nin kurucu ortağı ve başkan yardımcısı John Collison; “İyi veri analitiği, iyi bir e-posta sistemi gibi olmalıdır: hızlı, kullanımı kolay ve şirketteki herkes tarafından kullanılabilir. Bu, özellikle çok sayıda stratejik karar verebilecek gelir ve finansal bilgiler için de geçerli” diyor.

Sigma, doğrudan Stripe’ın ödeme araçlarına entegre olarak geliyor ve verileri işlemek için bir API kullanmak gerekmiyor. Bu özellik, piyasadaki mevcut diğer analiz araçlarının gereksinimlerini zorlaştıran bir engeli de ortadan kaldırıyor. Diğer analitik hizmetler ile karşılaştırıldığında Sigma, müşterilerin “önceden oluşturulmuş raporlar” ile hazır sorgu setlerini kullanmasını sağlıyor ve özelleştirme için duyulan danışmanlık hizmeti ihtiyacınız da ortadan kaldırıyor.

“Tak ve Çalıştır” yaklaşımını benimseyen Stripe kullanıcıları, analitik aracı başlatırken sıfır kurulum bilgisi ile yola çıkabiliyor. En az düzeyde özelliştirme yaparak hazır raporları çalıştırmak isteyen kişiler için toplam 15 şablon sorgusu mevcut.

Dahası, hizmetle ilişkili devam eden bir bakım paketine gerek yok. İşletmeler, finansal verileri çeşitli departmanlar ve iş arkadaşlarıyla paylaşmak için Sigma’yı kullanabiliyor.

Sigma, bugün itibarıyla tüm Stripe müşterileri tarafından kullanılabiliyor. Hizmetle ilgilenen kullanıcılar aracı ücretsiz olarak deneme yoluyla önizleyebilir. Öte uyanda sürekli kulalnım için şirket bu ürünü aylık ücret karşılığında sunuyor. Hizmetin fiyatı ise, müşterinin işinin boyutuna bağlı.

Stripe, finansal teknoloji alanında ödeme çözümleri sunan öncü ve yenilikçi bir şirket. 2010’da kurulan şirket, bu güne kadar 440 milyon dolar yatırım aldı(Crunchbase verilerine göre) ve 9 milyar dolar piyasa değerine sahip. Şirketin yüksek profilli yatırımcıları arasında Sequoia Capital, capitalG, Kleiner Perkins Caufield & Byers, Visa ve American Express bulunuyor.

Uluslararası odaklı işletme, 135’ten fazla para biriminde ödeme yapıyor. Stripe ürünleri şu anda dokuz küresel ofisin desteği ile dünya çapında 25 ülkede sunuluyor.

Kaynak: PYMNTS.com

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar