Connect with us

Ödeme Teknolojileri

LevelUp 50 milyon dolar yatırım aldı

ABD merkezli mobil ödeme uygulaması LevelUp en son katıldığı turda 50 milyon dolar yatırım aldı.

levelupLevelUp daha önce JP Morgan Chase ve ABD Boston Capital’den aldığı yatırımlara CentroCredit Bank’tan aldığı 50 milyon dolarlık finansmanı da ekledi. Bu yeni rakamla uygulamanın bugüne kadar aldığı yatırım miktarı 85 milyar dolara ulaştı.

Alınan yatırım ABD genelinde yeni personel, ürün geliştirme ve genişleme alanında harcanacak. Mevcut yatırımcılar arasında, Discover Venting’in kurucusu Phil Purcell tarafından yönetilen Google Ventures, Highland Capital, Balderton Capital ve Continental Advisors da yer alıyor. Uygulamayı geliştirmek için gelen ilk yatırım, LevelUp kurucusu Seth Priebatsch’in birinci sınıfta kazandığı Princeton İş Planı Yarışması’ndan gelmişti.

LevelUp daha sonra akıl hocaları ve tohum yatırımcılarının yardımıyla işi geliştirmek için Dreamit Ventures adlı bir inkübatöre girdi ve şimdi büyümeye çalışırken girişim bağış toplamanın ikinci safhalarına giriyor.

Priebatsch, “LevelUp son birkaç yıldır hızla büyüdü ve bu finansman bizi bu yıl ve gelecekteki büyümemizi hızlandırmak için kullanılacak.Chase ve ABD Boston gibi mevcut yatırımcılarımızın ve CentroCredit Bank gibi yeni ortaklarımızın desteğine kazanmaktan dolayı heyecan duyuyoruz.”

Kaynak: CNBC

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar