Connect with us

Mobil

Google tüm kartlar ile ödemeye izin verecek

Teknoloji devi Google kullanıcıların herhangi bir kartla ödeme yapmasına izin veren yeni API’sini duyurdu.

google_paymentsGoogle, dün akşam saatlerinde ABD’de düzenlenen I/O 2017 etkinliğinde birçok yeni duyuru yaptı. Bunlardan biri de kullanıcıların Android Pay’e kayıtlı olmasa bile kredi kartları ile ödeme yapması oldu. Google, ödeme işlemlerini üçüncü taraf uygulamaları ve Google Asistanı aracılığıyla biraz daha kolaylaştırmak için yeni bir adım attı. Daha önce ödeme yaparken sadece Android Pay’e kayıtlı kartlar üzerinden ödeme yapılabiliyordu. Artık Android Pay’de kayıtlı olmasa da Google’a ödeme yöntemi olarak kayıt edilmiş herhangi bir kart da bu işlemler için kullanılabilecek. Artık isteyen herkes Google Hesabıyla daha önce kullandıkları ödeme kartlarından birini seçebilecekler.

Google bu adımla Google Payments API’sını, yalnızca Android Pay ile entegre olan kartları değil, kullanıcıların Google hesabıyla kullandıkları tüm kartlarla ödemelerine olanak tanıyacak şekilde genişletiyor.

Bu gelişme o kadar da şaşırtıcı değil. Çünkü Android Pay, Apple Pay kadar popüler değil ve müşterileri bu hizmeti kullanmak zorunda bırakmak, ödemeler konusunda sınırlama getiriyor. Nisan ayında açıklanan bir rapora göre Apple Pay’in 86 milyon müşterisi varken Android Pay’de bu rakam sadece 24 milyon.

Google geliştiriciler için bu değişikliğin daha hızlı check-out’lar, daha fazla dönüşüm, daha az sepet terkini ve artan satışlar sağlayacağına söz verdi. Yeni API ile ilgili detaylar Google’ın resmi internet sitesinde yer alıyor.

Kaynak: TechCrunch

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar