Connect with us

Mobil

WorldRemit ABD pazarına giriş yaptı

Dijital para transferi hizmeti WorldRemit ABD pazarına giriş yaptı. Şirket mobil para hizmetleri ile ülkenin göçmen pazarını hedef aldığını açıkladı.

worldremitFirma, 135 milyar dolarlık ABD havale pazarına (küresel piyasanın büyüklüğü 600 milyar dolar) giriyor ve mobil para, yükselen piyasa ekonomilerindeki kişilerin cep telefonlarını kullanarak para gönderip almalarını sağlıyor. Üstelik bir banka hesabı, 3G bağlantısı gerekmeden bu işlem yapılabiliyor.

WorldRemit’in kurucusu ve CEO’su İsmail Ahmed, “San Francisco’daki bir Filipinli hemşire veya Miami’deki bir Kenya taksi şoförü şimdi, anında memleketine para gönderebilir. Üstelik bu, pahalı torrent havale ya da banka şubelerinden daha hızlı, daha güvenli ve düşük maliyetli çevrimiçi bir aktarma yöntemi” dedi.

Küresel para transferi hizmeti sunan şirket, tüm dünyadaki mobil para hesaplarının beşte biriyle bağlantıya sahip. WorldRemit, bugün itibarıyla ABD’den gelişmekte olan ülkelerde mobil para hizmetleri yoluyla 112 milyondan fazla potansiyel alıcıya para transferi hizmeti sunmaya başlıyor Şirket ayrıca yakın bir zamanda Android Pay entegrasyonuna hazırlanıyor.

Şirket şu an ayda yaklaşık 600 bin işlem gerçekleştiriyor ve 50’den fazla ülkeden para gönderilebiliyor. Şirketin açıklamalarına göre dünya nüfusunun yaklaşık yüzde 30’unda bir banka hesabına veya banka hizmetlerine erişim yok. Ancak şu anda küresel nüfusun üçte ikisinin bir cep telefonu var ya da bir cep telefonuna erişimi var. Şirket şimdi yaklaşık 6 bin bireysel para transferi sağlayıcısı ile ortaklık kuruyor ve bu yıl Android Pay gibi hizmetler ile entegrasyonlarla hizmetlerini genişletmeye devam etmeyi planlıyor.

Kaynak: Bankingtech

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar