Connect with us

Mobil

Samsung Pay nihayet İngiltere'de

Samsung’un mobil ödeme uygulaması Pay, duyurulmasından iki yıl sonra İngiltere’de kullanıma sunuldu.

samsung_pay_ingiltereYaklaşık iki yıl önce İngiltere’de kullanıma sunulacağı açıklanan Samsung Pay hizmeti nihayet hayata geçirildi. Nisan ayında haberini yaptığımız hazırlıklar sonuçlandı ve Samsung Pay resmi olarak kullanıma sunuldu. Ülkede Android Pay Aralık 2016, Apple Pay ise Mart 2017’de kullanıma sunulmuştu.

Samsung Pay ilk olarak Ağustos 2015’te Güney Kore’de ve Eylül 2015’te ABD’de piyasaya sürülmüştü. İngiltere lansmanının ise geçen yıl yapılması bekleniyordu. Ancak bu beklenti bugüne kadar hayata geçirilemedi.

Samsung, uygulamanın kullanılabilirliği hakkında henüz bir açıklama yapmadı ancak İspanyol bankası Santander, İngiltere’deki Samsung Galaxy S6, S6 Edge, S7, S7 Edge ve S8 ve S8 + telefonlarıyla uygulamanın kullanılabildiğini açıkladı. Samsung Galaxy S8 ve S8 + kimlik doğrulaması için iris tarayıcı özelliğine sahip.

Santander Bankacılık Direktörü Matt Hall, “Yeni Samsung Pay servisi, müşterilerimize sunduğumuz mevcut mobil ödeme çözümlerini tamamlıyor ve gündelik ödemeleri kolaylaştırmak için mükemmel bir sonraki adım” dedi.

Samsung Pay, Güney Kore, ABD, Singapur, Çin, İspanya, Avustralya ve Brezilya’da ilk 12 ayda ödemeler için 100 milyon kez kullanıldı.

Bu arada Apple, Apple Pay’ın piyasaya sürülmesinin ilk üç günü ABD’de bir milyondan fazla kredi kartının kayıt olduğunu ve ilk ödeme ayında ABD’deki dijital ödemelerin yüzde 1’inin Apple Pay üzerinden yapıldığını açıkladı.

Samsung Pay Mart ayında Hindistan‘da, Nisan ayında da Hong Kong’ta kullanıma sunulmuştu.

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar