Connect with us

Mobil

Carrefour ve BNP Paribas'tan mobil ödemede işbirliği

Süpermarket devi Carrefour ve Fransız bankası BNP Paribas, müşterilerine mobil ödeme konusunda yardımcı olacak, aynı zamanda sadakat kartı hizmeti de sunacak Lyf Pay isimli yeni bir platformu tanıttılar.

lyf_payCarrefour ile BNP Paribas, müşterilerin mağaza içi, çevrimiçi ve birbirleri arasında (P2P) mobil ödemelerin yanı sıra sadakat kartları, kuponlar ve özel mağazalar yapmalarını sağlayacak yeni bir QR kodu tabanlı mobil ödeme platformu geliştirdiklerini açıkladı. Yeni platform Crédit Mutuel, Auchan, Mastercard, Oney ve Total’in desteğiyle Fransa’da bu ay içinde hizmete sunulacak.

Carrefour’dan yapılan açıklamaya göre Lyf Pay, BNP Paribas’ın Wa hizmeti ile Carrefour’un geçen yıl Ekim ayında tanıttığı Fivory elektronik cüzdan servisinin birleşmesiyle geliştirildi. Lyf Pay uygulaması 18 Mayıs’tan itibaren tüm akıllı telefonlar için kullanılabilir hala gelecek.

Firmadan yapılan açıklamada şunlar söylendi: “Perakendecilerle ve müşterinin ihtiyaçlarını düşünerek geliştirilen Lyf Pay, küçük yerel mağazalardan büyük perakende zincirlerine kadar değişen mağaza içi ödemeler; çevrimiçi alışveriş; arkadaşlar ve aile ödemeleri ve hatta hayırsever bağışları içeriyor. Ödeme kartları, sadakat kartları ve kuponları entegre ederek ve kullanıcıların en sevdikleri mağazalardan gelen haberlerle kendilerini özel teklifler ileten, harcamalarına ilişkin bilgi sağlayan bu yeni uygulama, tüketicilerle samimi bir ilişki kurmak için gereken uzun yolun önemli bir adımı.”

Kaynak: NFC World

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar