Connect with us

Mobil

Visa Checkout İngiltere’de kullanıma sunuldu

Visa, alternatif yöntemi Visa Checkout’un İngiltere’de hizmete girdiğini ve ilk olarak çevrimiçi seyahat şirketi lastminute.com tarafından kullanıldığını duyurdu.

Visa CheckoutVisa Checkout, tüketicilerin çevrimiçi alışveriş yaparken kart ve adres bilgilerini tekrar girmek zorunda kalmadan bilgilerini güvenli bir şekilde depolamasına olanak tanıyor. Müşteriler bilgilerini alışveriş esnasında tekrar girmek yerine, Visa Checkout sunan tüm satıcılarda tek bir kullanıcı adı ve parola ile işlem yapabiliyor.

Visa Checkout, 2014 yılında ilk kez ABD’de ve en son Polonya’da olmak üzere toplam 23 ülkede hizmet vermekte. Şu anda dünya genelinde 20 milyon kayıtlı kullanıcısı bulunuyor. İngiliz müşteriler bugüne kadar Marriott, Emirates, Wyndham Hotel Group ve Stubhub.com gibi küresel şirketlerde alışveriş yapabiliyordu, ancak lastminute.com hizmete katılan ilk yerel perakendeci oldu.

Önümüzdeki aylarda, Barclays, NatWest, Royal Bank of Scotland, The Co-operative Bank ve diğer sağlayıcılardan Visa kartları bulunan tüketiciler, Visa Checkout ile ödeme yapmayı seçtiklerinde kolaylıkla bu işlemi yapabilecekler.

Türkiye’de ise Visa Checkout’a benzer şekilde hizmet veren ve dünyanın ilk ulusal dijital cüzdanı olan BKM Express bulunuyor. Herhangi bir bankanın kredi kartına sahip olan kullanıcılar kolaylıkla BKM Express mobil ve internet servisi üzerinden hesaplarını oluşturup kart bilgilerinin tamamını girmeden kartlarını BKM Express içine ekleyebiliyor ve BKM Express ile ödeme alan tüm işlem noktalarında tekrardan kart bilgilerini girmeden hızlıca işlem yapabiliyor.

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar