Connect with us

Mobil

Samsung Pay Hindistan'daki ağını genişletiyor

Samsung’un mobil ödeme servisi Samsung Pay, Hindistan’daki kullanım alanını 200 binden fazla Mswipe terminali ile genişletiyor.

samsung_pay_hindistanMobil ödeme alanında yaşanan rekabet her geçen gün sertleşirken firmaların dünya çapında yaptıkları atılımlar giderek artıyor. Bunlardan biri de Samsung’tan geldi. Şirket yaptığı açıklamada Mart ayında Hindistan’da kullanıma sunulan Samsung Pay hizmetinin yaygınlaştırmak için yeni bir anlaşma yaptıkları belirtildi. Buna göre Samsung Pay, ülke genelinde 200 binden fazla Mswipe terminali ile uyumlu olarak kullanılabilecek.

Kullanıcıların tek yapması gereken uyumlu bir Mswipe terminali bulmak, ödeme kartını seçmek (birden fazla var varsa), parmak izi ya da PIN numarası ile satın alma işlemini onaylamak ve telefonu terminale yakın tutmak. Tüm bunların ardından işlem tamamlanıyor. Samsung Hindistan’dan Sanjay Razdan konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada “Bu anlaşma, Samsung Pay’ı her yerde bulabilmemizi sağlayacak ve ülkenin her yerindeki en küçük satıcılarda bile kabul edilebilir hale getirecek” dedi.

Mart ayında Hindistan’da kullanıma sunulan Samsung Pay, hem NFC hem de MST (Manyetik Güvenli İletim) desteği sunuyor. Ülkedeki hizmetten yararlanabilmek için Galaxy S8, Galaxy S8 Plus, Galaxy S7 Edge, Galaxy S7, Galaxy Note 5, Galaxy S6 Edge +, Galaxy A5 (2016), Galaxy A7 (2016), Galaxy A5 (2017) ve Galaxy A7 (2017) telefonlarından birine sahip olmak gerekiyor.

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar