Connect with us

Mobil

Mobil ödemeler müzik etkinlikleriyle büyüyor

Açıklanan raporlara göre mobil ödeme teknolojisi özellikle canlı müzik etkinlikleri ve festivaller sayesinde yaygınlığını artırıyor.

mobil_odememPOS teknolojisi, son bir ay içinde birkaç şirketin yeni açılımlar gerçekleştirdiğini duyurmasıyla beraber her zamankinden daha fazla potansiyel kullanıcıya mobil ödeme imkanı sunmaya başladı.

Raporlara göre, Jack Dorsey tarafından İngiltere’de merkezli ödeme şirketi Square, Avrupa ana pazarında ayakta kalma planının bir parçası olarak kuruldu. Öte yandan, Avustralyalı satıcıların NCR Silver bulut tabanlı mPOS sistemine erişimi var. Ürün ve beraberindeki yazılımlar, Avustralyalı satıcılar tarafından Avustralya Apple ve Android uygulama mağazalarından yüklenebiliyor.

Bunlara ek olarak Hindistan’da perakendecilerin yeni bir mPOS güvenlik aracı var. Kart ödemeleri çözüm sağlayıcısı MSwipe ile yakın zamanda yapılan bir çalışmanın sonucu olarak, MYPINPAD’ın PIN Giriş teknolojisi, Reserve Bank of India’dan alınan yeni demonetizasyon kuralları sayesinde artık kullanılabilecek.

Konserleri nakitsiz hale getirmek

ABD’de, Lollapalooza ve Austin City Limits gibi yüz binlerce müzik tutkunu cezbeden büyük müzik festivallerinde nakit ve kimlik bilgilerini takip etmek bir yük olabilir.

Bununla birlikte, artan bir şekilde, büyük müzik konseri ve diğer organizasyonlar, mPOS teknolojisini festival kapılarından kimlerin geçtiği kaydedip takip etmek ve eş zamanlı olarak katılımcıların gıda, kitap ve eşyalar için ödeme yapmalarını, sağlayıp biletlerini evde bırakmak için güçlü bir neden sunuyor. Ticketmaster yan kuruluşu Front Gate Tickets gibi bilet teknolojisi sağlayıcılarıyla olan ortaklıklar sayesinde daha fazla müzik festivali, mobil biletleme ve ödeme teknolojisi ile takviye edilmiş bileklik şeritleri gibi giyilebilir hediye ürünlerine dönüşerek hem satıcılar hem de tüketiciler için kimlik doğrulama ve ödeme sürecini kolaylaştırıyor.

May Gate Tracker ile ilgili yeni bir röportajda, Front Gate Biletleri’nin COO’su Ben Taylor, PYMNTS’a teknolojinin şu ana kadar festival katılımcıları arasında oldukça popüler olduğunu söyledi.

Taylor, “Bu teknoloji için çok yüksek sahiplenme oranları görüyoruz” dedi. “Festivaller, insanların ödemelerini veya diğer bilgileri bilekliklere bağlamasını teşvik etmek için iyi bir iş çıkardı” dedi.

Kaynak: Pymnts

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar