Connect with us

Blockchain

Akbank Ripple Blockchain ağına dahil oluyor

Blockchain temelli para transferi altyapısı sağlayan Ripple’ın ağına aralarında Akbank’ın da bulunduğu 10 yeni banka daha eklendi.

rippleRipple Labs, ödeme servis sağlayıcı pazarında müşterilere ilgi duyan küçük ve daha büyük bankalarla müşteri listesini büyütmeye devam ediyor.

Ripple’dan yapılan basın açıklamasında ağlarına MUFG, BBVA, SEB, Akbank, Axis Bank, YES BANK, SBI Remit, Cambridge Global Payments, Star One Credit Union ve eZforex.com bankalarının eklendiği belirtildi.

Geçerli müşteri listesinde görülen ilginç bir eğilim ise yeni ödeme hizmeti sağlayıcılarının (PSP’ler) eklenmesidir. Bunların eklenmesi Blockchain ile ilgili ödemelerin havale pazarına etkin bir şekilde girdiğini gösteriyor.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, konuyla ilgili basın açıklamasında şunları söyledi: “Halk, gerçek dünyada kanıtlanmış ödemeler için tek Blockchain çözümünün Ripple olduğunu biliyor. Her yönüyle ve büyüklükteki finansal kurumlardan talebi artıyor çünkü bu tarz eğilimlerde öncü olmak istiyorlar.” Ripple ağına katılan bazı üyeler, zaman çizelgesi belirtilmemesine rağmen halihazırda ticari uygulamaları hedefliyorlar.

Akbank’ın Ripple ağına girmesiyle bu alanda çalışan ilk Türk bankası olma özelliği kazandı. Akbank ilk etapta Ripple ağı üzerinden tüzel ödemeler yapacak. Bununla ilgili denemelerin başladığı ve önümüzdeki ay sistemin hayata geçirileceği açıklandı.

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar