Connect with us

Fintech

Standard Chartered, fintech hızlandırıcı programının meyvelerini topluyor

boat-harbor-hong-kong-china-1_mainStandard Chartered, ortakları arasında yer aldığı Hong Kong SuperCharger FinTech Accelerator programından bazı girişimleri kendi bünyesinde kullanmaya başladı. Daha çok blockchain ve robo-advisory servisleri alanında çalışan iki girişim, fintech girişimlerini hızlandıran SuperCharger programından mezun oldu.

3 aylık programda 8 girişim yer alıyor. B2B robo-advisory firması olan Bambu ve DLT teknolojisiyle anılan KYC Chain, Standard Chartered ile buluşarak bankanın yeni ürünlerinin geliştirilmesi konusunda yardımcı olmayı hedefliyor.

SuperCharger üç yıllık program başvurularını başlatacak

Standard Chartered’ın data, teknoloji strateji ve inovasyon başı Shameek Kundu, Supercharger FinTech Accelerator programının yeni teknolojiyle birlikte birleşmek adına büyük bir fırsat olduğunu dile getirdi.

SuperCharger’ın yönetim direktörü Veronika Kuznetsova, FinTech Asia ekosisteminde SuperCharger’ı karar vericiler ve finans endüstrisi arasındaki kolaylaştırıcı model olarak bu başarısına dikkat çekiyor. Kuznetsova, üç yıllık program başvurularının 2017’nin yaz aylarında açılacağını açıkladı.

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar