Connect with us

Fintech

Finans sektörünün önemli isimleri FinTech Konferansı'nda buluşacak!

istanbul-talks-fintechGeçen yıl 16 Mayıs 2016’da gerçekleşen Istanbul TALKS FinTech Konferansı, bu sene 16 Mayıs 2017 tarihinde Raffles Otel’de gerçekleşecek. Yeni nesil ödeme sistemleri, dijital
bankacılık, blockchain teknolojileri ve daha birçok konu FinTech 2017 Konferansı’nda konuşulacak. Istanbul TALKS FinTech 2017 Konferansı, hem finans ve inovasyonu hem de sektörün profesyonellerini bir araya getiriyor.

Sipahiler Events’in organize edeceği konferans, fintech sektörünün global ölçekte doğumu ve gelişimini derinlemesine incelemeyi hedefliyor. Konferans, en iyi uygulamaları ortaya koyarak teknoloji ve finans sektörü ile ilgili kişi ve kurumlara yeni bir ilham kaynağı olacak ve fintech sahasındaki kilit oyuncuların birbirleri ile tanışabilecekleri bir platform olacak. Paneller fintech konuları ile ödemeler, cüzdanlar, faturalama ve muhasebe, dijital bankacılık, dağıtım kanalları, kredi derecelendirme, blockchain, bitcoin, dijital para, sigorta teknolojileri, fonlama ve düzenleme teknolojileri konularını kapsıyor.

Etkinlikte öne çıkacak konuşmacılar ise şunlar:

CAROL REALINI

fintech2017_konusmacılar-03

Finansal Erişim Uzmanı FinTech, Mobil Bankacılık

Carol Realini başarılı bir Silikon Vadisi CEO’su ve finansal hizmet inovasyon uzmanıdır. Carol profesyonel etkinliklerde ve endüstri toplantılarında evrensel bankacılık konusunda konuşmalar yapmaktadır. Piramidin Tabanında Finansal Erişim adlı kitabın yazarlarından biridir. 2011 yılında Teknoloji Öncüsü olarak Dünya Ekonomik Forumuna katılmış ve Davos’taki toplantılarda alternatif bankacılık tartışmalarını yönetmiştir. Başarılı bir seri girişimci olarak, Corporate Board Member dergisinde Teknolojide Önde Gelen 50 Kadın’dan biri olarak gösterilmiştir. Carol Realini, mobil bankacılık ve ödemelerin bankacılığa evrensel erişim sağlama gücüne yürekten inanmaktadır.

SHEEL MOHNOT

SHEEL-MOHNOT2

500 Startups

Sheel, 500 Startups’da “Geri kalanımız için finansal hizmetler” isimli Fintech Fonu’nu yönetmektedir ve San Francisco merkezli bir fintech hızlandırıcısıdır. Kendi startup deneyimi, bir ödeme şirketi ve bir açık artırma şirketini içeren iki başarılı fintech çıkışını kapsamaktadır. Ayrıca, The Pitch adlı startup internet yayınını (podcast) kurdu ve yönetti. Daha önce BCG’de finansal hizmetler danışmanı olarak çalıştı ve fintech kariyerine kâr amacı gütmeyen P2P kreditörü Kiva’da başladı. Sheel, Michigan Üniversitesi’nden MBA ve CarnegieMellon’dan lisans derecesine sahiptir.

MOHAMMED AL-RASHIDI

fintech2017_konusmacılar-25

One Global, CEO

Mohammed, Telekom, mobil İçerik, mobil Sağlık, mobil Turizm, mobil Eğitim, mobil Devlet ve Fintech konularında pek çok girişimin kurucusudur. Yaşam tarzı sektöründeki hizmetlerin mobilleştirilmesi konusunda hızlı bir girişimci olan Mohammed, yatay piyasaların mevcut altyapısının dönüşümünde aktif bir rol almaktadır. Mohammed kurduğu (daha önce Payit olarak bilinen) Og Money adlı mobil finans ve ödeme platformu aracılığıyla, Körfez İşbirliği Konseyi, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Doğu Afrika, Batı Afrika, Avrupa ve Amerika’da, ödemeler, ticaret hizmetleri, mobil pos, mobil bankacılık, mobil cüzdan ve para transferi hizmetleri sunmaktadır.

TIM SCHIPPOREIT

 

TIM-SCHIPPOREIT

Financial Technology Partners, Yönetici Direktör

Timm Schipporeit, Financial Technology Partners’da Yönetici Direktör olarak çalışmaktadır. FT Partners, özellikle FinTech sektörüne odaklanmış olan tek küresel yatırım bankasıdır. Timm, daha önce, Avrupa’nın önde gelen girişim ve yatırım sermayesi kurumlarından olan Index Ventures’da çalışmıştır. Timm, bu şirkette çalışırken Almanca konuşan bölgelere ve FinTech yatırımlarına odaklanmış ve büyüme yatırımı ile ilgili pek çok projenin içinde yer almıştır. Timm aynı şirkette Bonify, Collibra, Raisin ve Revolut gibi FinTech yatırımlarında rol almış ve ilgili süreçleri yönetmiştir. Timm, Index Ventures’dan önce, Londra’daki Morgan Stanley’de 11 yıldan fazla süreyle çalışmıştır. Timm bu şirkette, Avrupa Teknoloji Yatırım Bankacılığı Bölümünde, internet, FinTech ve Yazılımdan sorumlu Yönetici Direktör olarak çalışmıştır. 50 milyar Dolardan fazla değeri olan anlaşmaları yöneten Tim, burada, Adyen, Ingenico, Klarna, Misys, Nets, Rocket Internet, SAP, Paysafe, Supercell, Visma, Wirecard, Worldpay ve Zalando gibi start-up ve kurumsal müşterilerle çalışmıştır.

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar