Connect with us

Ödeme Teknolojileri

Dünyanın ilk nakitsiz havaalanı

Çin’in Yangtze Nehri Deltası bölgesinde yer alan Hangzhou Uluslararası Havalimanı, dünyanın ilk nakitsiz havaalanı olma planını açıkladı.

cin_havalimaniÇin’in Yangtze Nehri Deltası bölgesinde hizmet verecek büyük havaalanlarından Hangzhou Uluslararası Havaalanı’nın, dünyanın ilk nakitsiz havaalanı olacağı açıklandı.

Şanghay merkezli haber portalı thepaper.cn’in haberine göre güvenlik kontrollerini daha hızlı hale getirmek için Yapay Zeka kullanılacak.

habere göre havaalanı, gezginlerin konaklama, uçuş ve araba kiralama da dahil olmak üzere hizmetler için nakitsiz ödeme yapmasına izin vermek için Alipay gibi ödeme sistemleri ile işbirliği yapacaklar. Havalimanı, bulut bilgisini ve büyük veriyi birleştiren hizmet sağlayıcılarla da çalışacak; böylece bilet rezervasyonu, ulaşım, akıllı park, alışveriş, yemek ve otel rezervasyonları da dahil olmak üzere yolculara kapıdan kapıya hizmet verebilecek.

Haberdeki bilgilere göre, havaalanı ayrıca yapay zekayı ve resim tanıma teknolojilerini güvenlik kontrollerine dahil ederek sürecin emniyetini ve verimliliğini artırmanın yanı sıra yolcu bekleme sürelerini azaltacak. Habere göre bekleme sürelerini azaltmanın yeni teknolojilerin testi olacağını ve sonuçların görülmeye devam edileceği belirtilti.

Ayrıca, seyahat verimliliğinin önemli ölçüde artırılması durumunda, havaalanının tecrübesinin tüm ülke genelindeki diğer hava limanlarıyla paylaşılıp uygulanabileceği de açıklandı. 2000 yılında kurulan ve şehrin Xiaoshan bölgesindeki Hangzhou, Doğu Çin’in Zhejiang Eyaletinin başkentindeki tek sivil havaalanı.

Kaynak: Globaltimes

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar