Connect with us

Mobil

Mobil ödeme Çin'de de yükseliyor

Açıklanan son rakamlara göre Çin’deki mobil ödemelerin sayısı 2016 yılında yaklaşık olarak üç kat arttı.

cin_odeme

Birçok ülkede olduğu gibi mobil ödeme sayısı Çin’de de yükselmeye devam ediyor. Çin Halk Bankası’nın (PBC) verilerine göre, mobil işlemler çevrimiçi işlemlerin oranı 2016 yılında yaklaşık üç kat arttı. PBC verilerine göre 2016 yılında Çin’de 46.18 milyar çevrimiçi işlem gerçekleşti. Bu işlemlerin mali değerinin ise yaklaşık olarak 2 trilyon Çin Yuanı (290 milyar dolar) değerinde olduğu belirtiliyor.

Çin’deki toplam çevrimiçi ödeme işlemlerinin sayısı 46.18 milyar oldu. Bu rakamın neredeyse yarısına karşılık gelen miktarı 2.71 milyar ise mobil ödemelerden oluşuyor. Mobil ödeme kategorisi, daha küçük bir alan olsa da, çevrimiçi ortamdan daha hızlı bir oranda büyüyor. PBC, mobil işlemlerin değerinin yaklaşık 158 trilyon Çin Yuanı (24 trilyon Dolar) olduğunu ve büyümenin bir önceki yıla göre yüzde 85.8 arttığını tespit etti.

Mobil ödemeleri tetikleyen unsurlardan biri Kasım ayında gerçekleşen Singles Day 2016 oldu. yılın en büyük e-ticaret satış günü olan bu günde yapılan satışlar dördüncü çeyrek rakamlarına büyük katkıda bulundu ve o gün rekor sayıda satış yapılmasına neden oldu.

Kaynak: E-marketer

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar