Connect with us

Mobil

Gmail cepten de para gönderip alabilecek

Bir süredir web arayüzünden Google Wallet’ı kullanarak para gönderip/alabilen Gmail, bu özelliği mobil uygulamasına da getirdi.

gmail_para

Mobil ödeme alanındaki rekabet her geçen gün yeni hizmetlerin kullanıma sunulmasına ön ayak oluyor. Google, bir süre önce Google Wallet yardımı ile Gmail üzerinden para gönderip/alma özelliğini kullanıma sunmuştu. Ancak bu özellik sadece web arayüzünde kullanılabiliyordu. Konuyla ilgili yeni bir geliştirme yapan Google, Gmail’in Android uygulamasından da para gönderme özelliğini aktif etti.

Şimdilik sadece ABD’de ve Android uygulamasında kullanılabilecek olan yeni özelliğin ilerleyen günlerde farklı ülke ve iOS uygulamasını destekleyecek şekilde yaygınlaşması bekleniyor. Bir Gmail adresine gönderilen para doğrudan alıcının Google Cüzdan hesabına yatırılıyor. Google, Gmail hesabı olmayanların fonların banka hesabına ücretsiz olarak aktarma seçeneğine sahip olacağını söylüyor.

Ödeme yapıldıktan sonra hem alıcı hem gönderici Google Wallet sisteminden gelen bir e-posta alıyor. Bu e-postada miktar, ödeme yöntemi, alıcı, not ve işlem kimliği gibi bilgiler yer alıyor. Google’dan yapılan açıklamada işlem için ek bir ücret alınmayacağı belirtildi.

Kaynak: Google Blog

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar