Connect with us

Fintech

iyzico 200 binin üstünde satıcıya ulaştı

Ödeme platformu iyzico, son bir yılda işlem sayısını yüzde 800, işlem hacmini ise yüzde 540 oranında artırarak 200 binin üzerinde satıcıya ulaştı.

iyzico_rakam_03

Türkiye’nin en büyük ödeme şirketlerinden iyzico, dördüncü yaşını yenilenen yüzüyle kutlarken büyümeye devam ediyor. 2013 yılında Barbaros Özbugutu ve Tahsin Isin tarafından kurulan iyzico, bugün 10 binin üzerinde aktif üye işyerine ve pazaryerleri altında 200 bin üzeri aktif satıcıya ulaşıyor. iyzico, her ay 650 işyerini sisteme dahil ediyor. Bugün Türkiye’den 6 farklı banka kartı ailesi ile ödeme alma imkanı sunan iyzico, son 12 ay içinde 170 ülkeden ödeme aldı.Son bir yılda ortalama işlem sayısını yüzde 800 artıran şirket, işlem hacminde ise yüzde 540’lık bir artış yakaladı.

Şirketin kuruluşunun dördüncü yaşı ile ilgili açıklamalarda bulunan iyzico CEO’su Barbaros Özbugutu “Sunduğumuz çözümlerle offline olarak ürün ve hizmet satan firmaları, internetten üzerinden satış yapmaya teşvik ediyor, aynı zamanda ülkemizin e-ihracat hedeflerine yönelik firmaları yurtdışına satış yapmalarını sağlamak adına destekliyoruz. Amacımız ticaret içerisinde kartlı ödeme ile yapılan alışverişleri arttırmak. Türkiye’de yakaladığımız başarının ardından odağımıza İstanbul’a maksimum üç saat uçuş mesafesindeki bütün ülkeleri aldık. 5 yıl içinde hedefimiz ödeme sistemleri alanında bölgesel liderliği yakalamak ve Türkiye’den çıkan milyar dolar değerlemede bir şirket olmak. Bölgemizde ayak izimizi bırakmak adına çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

iyzico_rakam_02

Ocak ayında da gelişmekte olan pazarlarda FinTech girişimlerine yaptığı yatırımlarla öne çıkan Vostok Emerging Finance liderliğinde toplam 13 milyon dolar yatırım alan şirket, geçtiğimiz günlerde Avrupa’nın önemli yatırımcılarından Amadeus Capital Partners’tan 2 milyon dolarlık yatırım aldı. iyzico’nun C serisinde aldığı toplam 15 milyon dolara ulaşan yatırım tutarı, son dönemde bir Türk şirketine yapılmış en büyük yatırım oldu.

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar