Connect with us

Mobil

Android Pay ve PayPal'dan işbirliği

Google’ın mobil ödeme sistemi Android Pay, ödeme altyapısı sağlayıcısı PayPal desteği sunmaya başlıyor.

android_pay_paypal

Mobil ödeme alanındaki rekabetin her geçen gün arttığı bugünlerde önemli bir haber Google cephesinden geldi. Bu alanda Apple ve Samsung ile rekabet eden Google, kendi ödeme sistemi olan Android Pay’in yakında PayPal ile entegre olarak kullanılabileceğini açıkladı. Şirketin resmi bloğunda yapılan açıklamaya göre kısa bir süre sonra hayata geçirilecek entegrasyon sayesinde Android Pay üzerinden PayPal hesabı kullanılmaya başlanacak.

İlk olarak ABD’deki kullanıcıların deneyimleyebileceği yeni entegrasyon yardımı ile Android Pay kullanıcıları PayPal hesapları üzerinden ödeme yapabilecek. Bunun için Android Pay’e PayPal hesabının eklenmesi gerekiyor. Bu işlemin ardından Android Pay ile PayPal hesabı birbirine bağlanıyor. Google’ın resmi bloğunda verilen bilgiye göre önümüzdeki birkaç hafta içinde Android Pay uygulamasına gelecek bir güncelleme ile yeni özellik kullanıma sunulacak.

Türkiye’de resmi olarak kullanılamıyor olsa da PayPal dünyanın en yaygın ödeme altyapılarından biri. Google’ın attığı bu adım rakipleri Samsung ve Apple karşısında elini güçlendirirken, kullanıcılara farklı seçenekler sunmayı tercih anlamında Android Pay’i bir adım daha öne çıkarıyor.

Yeni özelliğin ABD dışında ne zaman kullanıma sunulacağı ile ilgili resmi bir bilgi verilmedi.

Kaynak: Google Blog

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar