Connect with us

Blockchain

Alipay Blockchain ile güvenliği artıracak

Alibaba şirketlerinden Ant Financial Services, çevrimiçi ödeme platformu Alipay’i işletme, iş ortakları ve müşterileri için daha güvenilir hale getirmek için Blockchain teknolojisini kullanacak.

alipayAnt Financial Baş Teknoloji Sorumlusu Cheng Li, Hong Kong İnternet Ekonomisi Zirvesinde yaptığı açılış sunumunda girişimin finansal hizmetlerin daha kapsayıcı ve erişilebilir olmasını amaçlayan şirketin bir parçası olduğunu söyledi.

Kripto para birimi Bitcoin’in arkasındaki teknoloji olan Blockchain, katılımcılar için merkezi bir otoriteye olan ihtiyacı ortadan kaldıran, düzenleyici raporlama için daha fazla şeffaflık sağlayan, katılımcıların etkili ve güvenli bir şekilde bilgi oluşturmasına, yaymasına ve saklamasına olanak tanıyan bir dizi veri ağı altyapısı sunuyor.

Cheng, Ant Financial, denetçiler, bağışçılar, medya ve diğer ilgili tarafların, bağış geçmişi, proje açıklamaları ve yönetişim konularında daha iyi bilgi sahibi olmalarına olanak tanıyan Ant Love, adlı blok zinciri destekli yardım platformunu daha fazla kuruluşa açacaklarını açıkladı.

Geçen sene Ant Love, yaklaşık 450 milyon Alipay kullanıcısı tarafından yapılan bağışları topladı ve onları çeşitli hayır gruplarına ve sivil toplum kuruluşlarına aktardı. Bloomberg raporuna göre, geçen yıl China Social Assistance Foundation ile AliPay işbirliği de yaptı.

Cheng, Ant Financial’ın Blockchain çabalarının Alibaba’nın e-ticaret tedarik zincirinde daha iyi veri sağlamak için genişletildiğini belirtti. Bunun bir parçası olarak, New China listesinde yer alan ve Güney Çin Morning Post’una sahip olan Alibaba, geçen ay, gıda ürünlerinin tedarik zincirine olun güven artırmak için Avustralya, Yeni Zelanda ve Çin’de global danışmanlık şirketi PwC ile birlikte çalışacağını duyurdu.

Blockchain, yerli sanayilerin geliştirilmesine yardımcı olmak için Çin’in 13. beş yıllık planında tanıtılan ileri teknolojilerden biri.

Kaynak: SCMP.com

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar