Connect with us

Mobil

ABD'li gençler cepten 147 milyar dolar para gönderdi

akilli-telefon-para-transferi

Araştırma grubu Aite Group’un bulgularına göre, 2016 yılında ABD’li gençler telefon uygulamaları üzerinden 147 milyar dolarlık para transferi gerçekleştirdi. Bu da millenial jenerasyonu arasında, mobil para transferi trendinin hızla yaygınlaştığını gösteriyor.

2015’te yapılan araştırmada tespit edilen rakama göre %47 oranında artış anlamına gelen 147 milyar dolar, ABD’de gençlerin hızla mobil ve online ödeme çözümlerine kaydığını işaret ediyor. Bu sonuç aynı zamanda, nakitsiz topluma geçiş için de önemli bir gösterge.

Öte yandan cep telefonlarının her türlü finansal işlem için merkez konumuna yükseldiği de görülüyor. Aite Group’un araştırmasına göre, kişiden kişiye, mobil cihazlar üzerinden gönderilen para miktarının 2020 yılında 317 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

2016’da, ABD’li vatandaşların sadece %11’i cep telefonlarını ödeme aracı olarak kullanırken araştırmanın projeksiyonuna göre, bu oran 2020’da %35’e dayanacak. Yani her üç Amerikalı’dan biri artık ödemelerini cep telefonu ile yapacak.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar