Connect with us

Girişimler

Çocuğunuzun harçlık kartı: manibux

Ailelerin çocuklarına istedikleri zaman harçlık gönderebildiği, çocukların nereye, ne kadar harcama yaptıklarını takip edebildikleri bir hizmet olarak kuruldu. Boğaziçi Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü mezunu olan Canan Akmanoğlu Bayrak, 17 yıl kendi mesleğini yaptıktan sonra kendi çocuklarıyla yaşadığı ihtiyaç doğrultusunda girişimcilik dünyasına manibux ile adım attı.

Mastercard ile işbirliği içerisinde olan bu girişime Mustafa Sandal da yatırımcı olmuş. Girişimin yatırımcısı Mustafa Sandal, girişimden bahsederken bu uygulamayı oğluyla birlikte denediğini ve gelecekte çok daha kullanışlı hale geleceklerine inandıklarını belirtti.

manibux nasıl çalışıyor?

manibux uygulaması abonelik sistemiyle çalışıyor, uygulama üzerinden çocuğunuz için Mastercard kartı alıyorsunuz ve çocuğunuzun kartını tanımlıyorsunuz. İstediğiniz anda uygulama üzerinden çocuğunuza harçlığını gönderebiliyorsunuz. Düzenli olarak aylık/haftalık para gönderme gibi seçenekler de mevcut. Ayrıca manibux kartına sahip olan çocuklar, onlara özel kampanyalardan faydalanabiliyorlar.

manibux kurucusu Bayrak, bu girişimi çocuklarımızın harçlıklarını güvenle yönetip takip edebilecekleri ve aynı zamanda bunu yaparken eğlenip, özgürleşebilecekleri, sorumluluk kazanacakları bir uygulama olarak görüyor. Erken yaşta bu becerileri kazanmanın önemine değiniyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar