Connect with us

Mobil

Android Pay kullanım alanını genişletiyor

Google’ın ödeme sistemi Android Pay, bankaların uygulamalarına entegre olarak kullanım alanlarını genişletti.

android_pay03

Apple Pay ve diğer mobil ödeme teknolojilerine Google’ın cevabı olan Android Pay, çeşitli bankalarla yeni ortaklıklar başlattı. Google aynı zamanda sunduğu hizmeti bankaların uygulamalarıyla entegre etti. Google yaptığı açıklamada Bank of America, USAA, Yeni Zelanda Bankası, Discover ve mBank tarafından sağlanan mobil bankacılık uygulamalarında Android Pay kullanılabilecek.

Entegrasyon, her bir bankanın uygulamasında farklı şekilde yer alacak. Ancak genel olarak bankacılık uygulaması içinde Android Pay’a kart eklemek kolaşlaştırılıyor. Android Pay’e kaydolmayan kullanıcılar, bankacılık uygulamasında bu seçeneği görebilir ve daha sonra mobil ödemeler hizmetini ilk kez deneyebilecekler.

Android Pay’in kullanım alanlarının artırılması Google için kilit önem taşıyor. Juniper Research’in bu hafta başlarında yayınladığı bir rapora göre, Apple Pay kullanımı yıllık bazda neredeyse iki kat arttı ve 2017 yılının sonuna kadar 86 milyon kullanıcıya ulaşması bekleniyor. Samsung Pay ve Android Pay da büyüyor, ancak aynı dönemde sırasıyla 34 milyon ve 24 milyona ulaşması bekleniyor.

Google, akıllı telefona bağımsız Android Pay uygulaması yüklü olmasa bile, bankacılık uygulamaları aracılığıyla Android Pay kullanma seçeneğinin aktif olacağını açıkladı.

Kaynak: TechCrunch

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar