Connect with us

Fintech

Finartz’dan API tabanlı “Dijital Cüzdan” çözümü

Finartz Genel Müdürü Cihan Demir

Fintech girişimleri, getirdikleri inovatif ve düşük maliyetli çözümlerle finans sektörünü bambaşka bir boyuta getirdi. Önceden bankaların öncülüğünde dijitalleşmeye başlayan sektör, şimdi fintech girişimleri ile bu dijitalleşmenin bir adım ötesine geçti. Özellikle API tabanlı çözümlerin geliştirilmesiyle dış dünyaya daha açık yapılar oluşturulabilir hale getirildi. Bu alandaki örneklerden bir tanesi de ödeme sistemleri altında konumlandırılmış ‘dijital cüzdan’ların daha esnek, modern ve dış sistemlerle daha kolay etkileşebilen “API” tabanlı çözümlere dönüştürülmesi.

Bu konuda yenilikçi çalışmalarıyla bilinen Finartz şirketinin Kurucusu ve Genel Müdürü Cihan Demir, Berlin’de düzenlenen “Merchant Payments Ecosystem”(MPE) konferansındaki Türkiye temsilcisi olarak yaptığı” How to Pain to Gain in Fintech” sunumunda paylaşmış olduğu “API” tabanlı Dijital Cüzdan çözümü örneği üzerinden konunun önemini vurguladı.

‘Nakitsiz toplum için inovatif çözümler’ mottosuyla ilerlediklerini söyleyen Demir, işletmelerin hayatını kolaylaştıracak çözümlere odaklandıklarını belirtti. Özellikle ödeme yöntemlerinin dijitalleşme sürecinde “API” tabanlı ödeme altyapılarının başka sistemlerle, daha rahat ve bağımsız olarak çalışabildiğini; bu çözümlerin müşteri tarafında yarattığı hız ve güven kavramlarını ön plana çıkardı.

mpe 2017

mpe 2017

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar