Connect with us

Blockchain

Omise, blockchain teknolojisi geliştirecek

Dijital ödeme teknolojileri alanında ürün geliştiren Bangkok merkezli start-up Omise, Japonya’nın önemli bankalarından SBI Investment ile ortak olarak, blockchain teknolojilerine dayalı bir ödeme sistemi geliştirecek yeni bir startup kuruyor.

Firma, Omise Go ismini verdiği platformun geliştirilmesini ise Crowdsale yöntemiyle yapıyor. Crowdsale yöntemi, Crowdfunding benzeri bir format. Projeyle ilgilenen geliştiriciler ve yatırımcılar, token adı verilen ve blockchain ile şifrelenmiş özel hisseler alıyorlar. Proje hayata geçtiğinde ise bu hisseler değerleniyor ve aynı zamanda gelirden pay alıyor. Uygulama geliştiriciler bu yöntemle belli bir fikrin yatırımcılar arasında ne kadar ilgi gördüğünü de ölçebiliyor. Crowdsale sisteminde ilgi görmeyen projelerin geliştirilmesinden vazgeçmek de mümkün oluyor.

Henüz 2015 yılında ortaya çıkan yeni Crowdsale yöntemiyle şimdiye 2016 yılında 240 milyon dolarlık yatırım yapıldı.

Omise de, blockchain teknolojileri ile çalışacak bir ödeme sistemi geliştirecek olan Omise Go’nun kurulumu için Crowdsale yöntemiyle 16 milyon dolarlık fon toplayarak sonbaharda hizmete girecek yeni dijital cüzdanın geliştirilmesi için önemli bir adım atmış oldu.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar