Connect with us

E-Ticaret

Qumpara ilk yatırımını aldı

Alışveriş fişlerinden sadakat programı oluşturmayı sağlayan Qumpara girişimi ilk yatırımını aldı.

qumparaWebrazzi’nin haberine göre 2015 yılının Aralık ayında Banu Turgut ve Nilhan Gür tarafından kurulan Nobium tarafından geliştirilen Qumpara, Maçkolik’in kurucusu Erdem Yurdanur’dan 100 bin TL’lik yatırım desteği aldı. Yaptığı yatırımla Nobium’un yüzde 10 hissesine ortak olan Erdem Yurdanur’un verdiği bu miktar şirketin aldığı ilk dış yatırım oldu.

Qumpara (Android ve iOS), alışveriş fişinin fotoğrafını çekip gönderenlere anında dijital ödüller kazandıran bir mobil uygulama. Kullanıcılar, uygulama üzerinden gönderdikleri her fiş ile Qumpara puanları ve dönemsel olarak markalarda sürpriz ödüller kazanabiliyor. Bu sayede tüketim markalarına ve perakende zincirlerine bir kaç saat içinde satış ve sadakat kampanyaları kurgulayabilme imkanı sunuluyor.

Uygulama alışveriş fişlerini analiz etmek için optik karakter tanıma (OCR) ve ‘makine öğrenmesi’ algoritmaları kullanıyor. Fişlerden analiz edilen veriler, markalara “gerçek alışverişçi içgörüleri”olarak sunulabiliyor. Kullanıcı sayısının artışıyla, alışveriş davranışlarına bağlı olarak tüketicileri segmente ederek, markalara sadık, potansiyel, tekrarlı, kayıp alışverişçiler gibi gruplara özel dinamik kampanyalar kurgulayabilmeyi vaad ediyor.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar