Connect with us

Mobil

Hopi’ye mobil ödeme özelliği eklendi

İlginç reklamlarıyla kullanıcı sayısını hızla artıran Hopi’ye mobil ödeme özelliği entegre edildi.

İki yıl içinde 4,5 milyon üyeye ulaşan Hopi, Mastercard işbirliği ile hayata geçirdiği mobil ödeme özelliği ile yeteneklerini geliştirdi. Amaçlarının Hopi’yi sesle komut alan bir yaşam asistanına dönüştürmek olduğunu belirten Boyner Grup CEO’su Cem Boyner, yenilikle ilgili olarak, “Mobil ödeme özelliği bu hedefe giden önemli adımlardan biri. Küresel trendler mobil ödemenin önümüzdeki dönemde müşterilerin vazgeçilmezi haline geleceğini gösteriyor.” yorumunu yaptı.

1451576077_Hopi_TolgaCevik_Karakterler__2_Mobil ödeme gibi, müşterilerin hayatını kolaylaştırarak alışverişi daha keyifli hale getiren inovasyonları yaygınlaştıracaklarını ifade eden Boyner, kısa süre sonra görsel ile ürün arama özelliğini de Hopi’de devreye alacaklarını söyledi. Lansman döneminde milyonlarca kişiye ilk kez QR kod kullandırdıklarını belirten Hopi Genel Müdürü Onur Erbay ise, önümüzdeki yıl Hopi üzerinden geçen alışverişlerin yüzde 20’sinin mobil ödeme ile yapılmasını öngördüklerini kaydetti.

Hopi’ye mobil ödeme özelliği kazandıran altyapıyı sunan Mastercard’ın Hızlı Büyüyen Avrupa Pazarları Kıdemli Başkan Yardımcısı Onur Kurşun ise alışveriş yapan her 10 kişiden 8’inin alışverişlerinde teknolojiyi kullandığını belirtti. Hopi Masterpass entegrasyonunun önemli bir adım olduğuna dikkat çeken Kurşun, bu entegrasyon sayesinde Hopi müşterilerinin 34 ülkedeki 340 bin işletmede geçerli Masterpass ağından faydalanabileceklerini sözlerine ekledi.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar