Connect with us

Blockchain

Bitcoin ile kara para aklamaya karşı stratejik işbirliği

Bitcoin operasyonları ABD gibi ülkelerde, kara para aklama şüphesi doğurabildiği için tacirlerin başını ağrıtabiliyor. Büyük miktarda Bitcoin alışverişi güvenlik güçlerinin ve maliyenin dikkatini çekerken, bu paranın kaynağını veya nereye gittiğini göremiyor olmak, yasal sınırlar içinde ticaret yapan kurumların üzerinde haksız bir şüphe oluşmasına neden olabiliyor.

Bu sorunları ortadan kaldırmak için, ödeme teknolojileri geliştiren Payment21 and ACI Worldwide stratejik bir işbirliği duyurdular.

Buna göre ACI Network içinde faaliyet gösteren 130 ödeme servisi sağlayıcısı ve 56 bin tüccar, artık rügülasyonlar içinde hareket ederek Bitcoin ödemelerini kendi sistemlerine entegre edebilecekler. Payment21’in dünyadaki ilk regüle edilmiş Bitcoin çözümünü kullanacak olan servisler, kurumsal seviyede para transferlerini Bitcoin ile yapabilecekleri gibi bankalar ile ilişkilerinde de Bitcoin teknolojisini kullanabilecekler.

Payment21 çözümü ile online mağazalar satış sayfalarına kolayca ve güvenilir şekilde Bitcoin ödeme seçeneği koyabilecekler ve Bitcoin ile aldıkları ödemeleri yasal bankacılık sistemine sokarken, kara para aklama şüphesi ile karşılaşmamış olacaklar. Payment21, ilgili şirketin sahip olduğu her Bitcoin’in tam olarak hangi ürünün satışından geldiğini kayıt altına almış olacağı için online alışverişte ve dijital servislerde artık Bitcoin ile ödeme konusu bir problem olmaktan çıkacak. Üstelik bu çözüm, Bitcoin’i kara para aklama enstrümanı olarak kullanmaya niyetlenen organizasyonlar için de caydırıcı bir etki oluşturacak.

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar