Connect with us

Mobil

Samsung Galaxy S8 ile mobil ödemede yüz tanıma teknolojisi

Samsung’un Mart ayı sonunda tanıtacağı en yeni akıllı telefonu Galaxy S8’in mobil ödeme sistemleri için yüz tanıma teknolojisini kullanacağı iddia edildi.

s8Ekonomi yayını Bloomberg’in iddiasına göre Samsung yeni akıllı telefonu Galaxy S8’de mobil ödeme sistemlerinde yüz tanıma teknolojisini kullanacak. Firma tarafından resmi bir açıklama yapılmamış olmasına rağmen yeni akıllı telefonda yüz tanıma teknolojisinin bulunacağına kesin gözle bakılıyor. Ortaya atılan bir diğer iddiaya göre ise bu teknoloji kimlik doğrulamanın yanısıra mobil ödeme sistemlerinde de kişinin kimliğinin belirlenmesinde kullanılabilecek. Firmanın kendi geliştirdiği Samsung Pay isimli ödeme sisteminde S8’de bulunan yüz tanıma teknolojisi yer alacak. Bu sayede kullanıcı ödeme yaparken ekrana bakması yeterli olacak.

İddialara göre Galaxy S8, mobil ödemeler için kimlik doğrulamasını daha da güçlendirmek için telefonun iris tarayıcısı, parmak izi algılayıcısı ve yüz tanıma teknolojisini birlikte kullanacak. Habere göre bu teknoloji ürün piyasaya sürülür sürülmez kullanılamayacak. Bankalarla görüşmeler yapan Samsung, bu teknolojiyi gerekli anlaşmaları yaptıktan sonra kullanıma sunacak.

Öte yandan yüz tanıma, Android için tamamen yeni bir özellik değil. Bu özellik Android 4.0 ICS’den bu yana cihazların kilidini açmak için kullanılıyor. Fakat mobil satın alımlarda kimlik doğrulamak için ilk kez kullanılacak.

Pil sorunu nedeniyle satışı durdurulan ve geri çekilen Galaxy Note 7’nin acı anılarını geride bırakan Samsung, yaklaşmakta olan Galaxy S8 ile ilgili olarak çok yoğun çalışıyor. Bu yılın en çok beklenen akıllı telefon modellerinden biri olan Galaxy S8’in 29 Mart’ta tanıtımı yapılacak.

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar