Connect with us

Ödeme Teknolojileri

Starbucks mobil ödeme sınırlarını Hindistan'a genişletiyor

Nakitsiz yaşama geçiş sürecinde en iddialın ülkelerden birisi olan Hindistan pazarına mobil ödeme uygulamasını sunan Starbucks operasyon sınırlarını olabildiğince genişletmek istiyor.

starbucks-2Starbucks, ülkemizde de kullanılan popüler mobil uygulamasını Hindistan için yayınladı. Artık Hintli kullanıcılar Starbucks kartlarıyla kazandıkları hediyeleri görebilecek ve ödeme yapabilecekler. Diğer ülkelerde olduğu gibi kullanıcılar hesaplarına bağlı Starbucks kartlarını yönetebilecek, kartlarına uygulama üzerinden para yükleyebilecek, kahve ve diğer almak istediklerini telefonlarındaki barkodu okutarak satın alabilecekler. Ayrıca barkod okuma yöntemi dışında telefonlarını sallayarak da ödeme yapabilecekler.

Uygulama üzerinde bulunan harita en yakındaki Starbucks şubesinin yerini, uzaklığını ve açılış kapanış saatlerini de gösteriyor. Starbucks Ödüllerim isimli sadakat programına kayıt olmayanlarsa uygulama üzerinden kolaylıkla kayıt olabilecekler. Menüyü inceleyebilecek ve yeni gelecek kampanyalar hakkında bilgilendirilecekler. 

 

Görünen o ki Starbucks müşteri sadakati ve sunduğu ödeme platformunu mümkün olduğu kadar hızlı küreselleştirmek istiyor. Eğer gelecek dönemlerde Starbucks müşterileri arasında para transferi özelliği gelirse bu gelişmeye şaşırmamak lazım.

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar