Connect with us

Mobil

Mobil ödemeyi neden tercih ediyoruz?

Mobil ödemenin yoğun bir şekilde kullanıldığı Asya Pasifik Bölgesi özelinde yapılan bir araştırmaya göre tüketicilerin bu yöntemi tercih etmesinin öncelikli nedeni kolay bir kullanıma sahip olması.

Almanya merkezli araştırma şirketi yStats, Asya Pasifik Bölgesi’nde bulunan 10 ülkeyi kapsayan bir çalışma gerçekleştirdi. Tüketicilerin mobil ödemeyi neden tercih ettiklerini tespit etmeyi amaçlayan araştırma Çin, Hindistan, Endonezya, Tayland, Malezya, Vietnam, Japonya, Güney Kore ve Avustralya’da yapılmış.

Her bir ülkeyi kendi içinde detaylı bir şekilde ele alan araştırmadan yansıyan sonuçlara göre, hem bölgede hem de dünya genelinde mobil ödemenin en fazla kullanıldığı ülkelerden biri olan Çin’de, bu teknolojinin öncelikli tercih nedeni kolay kullanımlı olması. Tüketicilerin yüzde 75’i bunu ilk sıraya yerleştirirken nakit veya banka kartı taşıma zorunluluğunu ortadan kaldırması yüzde 68 ile ikinci sırayı alıyor.

Çok daha fazla yer tarafından desteklenmesi, sunulan çeşitli indirimler ise sırasıyla yüzde 45 ve yüzde 28’lik destek almış. Mobil ödemenin diğer alternatiflere oranla daha güvenilir olduğunu söyleyenler ise yüzde 14’lük bir kesimle sınırlı kalmış.

APAC-payment-FY16

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar