Connect with us

Ödeme Teknolojileri

Gmail ile para gönderme devri başladı

gmail money

Google,  Gmail uygulaması için para gönderip alabilme özelliğini yayına aldı. Hem Web arayüzü hem de Android uygulaması üzerinde çalışan bu yeni yetenek sayesinde Gmail uygulaması mobil para transferi yeteneği kazanmış oldu.

Kullanıcıların yeni özelliği aktif hale getirebilmek için uygulamaya özel bir eklenti kurmak gerekiyor. Uygulama içindeki menüden ulaşılabilen bu eklenti sayesinde, bir gmail kullanıcısı başka bir gmail kullanıcısına para gönderebiliyor veya para alabiliyor. Google kullanıcılarının bu özelliği kullanabilmesi için hesaba kayıtlı ve tanımlı bir banka hesabının olması gerekiyor.

E-mail’e para eklemek

Kullanıcılar, başka bir kullanıcıya para göndermek için, aynı dosya ataşlar gibi, göndermek istediği para miktarını e-mail’e ataşlıyor. Mail ile birlikte para da kullanıcının banka hesabına ulaşıyor.

Elbette Gmail’in ilgili hesaplara ulaşıp para çekebilmesi veya gönderebilmesi için, söz konusu bankalarla anlaşmasının olması gerekiyor. Bu nedenle şimdilik sadece ABD’deki bankaların kullanıcıları bu özelliği kullanabilecek ancak Google’ın kısa süre sonra yeni özelliği başka ülkelere genişletmesi bekleniyor.

Google’ın, PayPal’a rakip olması anlamına gelen bu gelişme, gmail ve Google servislerinin kullanımının yaygınlaşmasını da hızlandırması bekleniyor.

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar