Connect with us

Ödeme Teknolojileri

Cruise gemilerinde mobil ödeme dönemi başlıyor

 

Dünyanın en büyük deniz seyahat şirketlerinden olan MSC Cruises, yolcularına gemilerinde biyometri ve NFC gibi yöntemlerle mobil ödeme hizmeti sunmaya hazırlanıyor.

mscKısa süre sonra hayata geçecek uygulama ile MSC Cruises’a ait gemilerle tatil yapanlar, yüz tanıma, NFC ve Bluetooth Düşük Enerji (BLE) Beacon teknolojileri ile uygulama yardımı ile mobil ödeme yapabilecek.

MSC for Me adı verilen hizmet Haziran ayında MSC Meraviglia’da ilk kez kullanılacak. 16 bin bağlantı noktası, 700 dijital erişim noktası, 358 etkileşimli ekran ve 2 bin 244 kabin, RFID / NFC erişim teknolojisi ile donatılacak ve bu sayede konuklar etkileşimli bileziklerini kullanabilecekler

MSC Cruises, dijital kişisel danışmanı, yüz tanıma yöntemini kullanarak yolcuları tanımak ve ardından tercihlerine göre kişiselleştirilmiş özel öneriler sunacak. Etkileşimli bilezikler misafirleri geminin içinde bulunan diğer servislere bağlayacak ve coğrafi konumdaki önerileri 3 bin 50 Bluetooth işaretçisiyle aktive edecek.

MSC for Me uygulamasındaki diğer özellikler ise şöyle olacak:

Navigasyon: Sayısal bir yol bulma aracı konuklara, neler olduğu hakkında bilgi, tavsiye ve rehberlik verecek.
Konsiyerj: Bu hizmet konukların restoran ve gezilere rezervasyon yapmasını sağlayacak
Organizatör: Bir planlama aracı özelliği, konukların mobil cihazlarıyla check-in yapmalarına, kitap gezilerine, gösteriler için koltuklara ve yemek masalarına başlamadan önce veya teknede katılmalarını sağlayacak.

MSC Cruises’dan yapılan açıklamada, “MSC for Me, önümüzdeki yıllarda konukların ihtiyaçlarını karşılamak için müşteri merkezli teknolojiler alanındaki son gelişmelerden bazılarını denize getirecektir. Genel olarak, MSC for Me, konuklara, tamamen optimize edilmiş bir tatil deneyimine yönelik 130’dan fazla akıllı özellik sunacak” denildi.

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar