Connect with us

Mobil

Kanada'da Siri ile para transferi dönemi başladı

siri

Apple’ın yapay zekalı mobil dijital asistanı Siri şimdi de para trasnferi aracı oluyor. Kanada bankası Royal Bank of Canada (RBC) artık kullanıcılarının Siri üzerinden para transferi emirleri vermesini mümkün kılıyor.

Bankanın en son sürüm mobil uygulamasını kullanan müşteriler, artık sesli komut verdiklerinde, Siri’nin uygulama üzerinden para transferleri gerçekleştirmesi imkanına sahipler.

Müşterinin parası Siri’ye emanet

Kullanıcı iOS cihazındaki Siri’ye, ödeme için emir verdiğinde, Siri kullanıcının banka uygulaması üzerinden kayıtlı kontak kişinin adıyla eşleştirme yapıyor ve gerekli onayı aldıktan sonra parayı ilgili kişinin hesabına gönderiyor.

Böylece Siri, para göndermek gibi çok ciddi bir görevi yerine getirerek, finans dünyasında önemli bir işlev kazanmış ve Amazon’un Alexa’sı ile yarışabileceğini de ispatlamış oluyor. Siri daha önce de PayPal’ın mobil uygulaması üzerinden sesli komutla para göndermek için kullanılıyordu ancak bankaların kendi mobil uygulamalarında Siri’yi kullanmaları henüz yeni bir trend olarak öne çıkıyor.

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar