Connect with us

Fintech

JPMorgan Chase ödeme teknolojileri firması MCX'i satın aldı

Finans şirketi JPMorgan Chase, mobil ödeme hizmeti CurrentC’nin geliştiricisi MCX’i satın aldı.

currentBir dönem Apple Pay’e rakip olarak olan QR tabanlı bir mobil ödeme sistemi CurrentC’yi geliştiren MCX firması, finans şirketi JPMorgan Chase’e dahil oldu. Firmadan yapılan açıklamaya göre, yapılan satın alma ile MCX’in, Chase müşterileri için mobil ve dijital cüzdan olan Chase Pay’ı genişletmeye yardım edeceği belirtildi. Yapılan satışın ne kadar olduğu ile ilgili bilgi verilmedi.

MCX, 2015 yılında Chase Pay’ın lansman ortağı oldu.

MCX üyeleri, daha önce yapılan işbirliği ile Chase Pay’i zaten kullanıyordu. Chase yöneticileri, MCX üyesi olmayan üyelere hizmet vermek için ayrı bir paralel teknoloji inşa etmek yerine mevcut altyapıyı kullanmayı tercih ettiler.

Chase Pay Başkanı Jennifer Roberts satın alma ile ilgili olarak şunları söyledi: “FinTech’i düşündüğümüzde, en etkin biçimde nasıl pazarlayabileceğimiz konusunda karar vermek için bir ‘yapı / satın alma / iş ortağı’ değerlendirmesi yapıyoruz.

Chase Pay, şu anda az sayıda ABD perakende noktası tarafından destekleniyor, bunlardan biri de Best Buy. Banka, Walmart, Shell, Phillips 66 ve Wakefern Chase Pay’ı bir ödeme seçeneği olarak önümüzdeki yıl içinde kullanıma sunacaklarını açıkladı.

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar