Connect with us

Mobil

Mobil ödemeler ekonomisi nasıl büyümeli?

Akıllı mobil telefonların her bireyin hayatına bu kadar entegre olduğu bir çağda nakitsiz bir yaşama geçişin anahtar rollerinden birisini üstleniyor. Peki, bu dönüşüm hangi şartlar altında gerçekleşebilir?

Amerika Birleşik Devletleri’nde mobil ödeme kullanıcılarının sayısının, 2017-2020 yılları arasında 50,8 milyondan 76,0 milyona veya toplam akıllı telefon kullanıcılarının yüzde 24,3’ünden yüzde 33,1’ine yükselmesi öngörülüyor. Buna ek olarak, mobil ödeme hacminin 2017’de iki katından fazla artması bekleniyorki bu da yaklaşık 62.49 milyar dolara denk geliyor.

Şaşırtıcı olmayan bir şey varsa yeni binyıl kuşağı, teknolojiyi benimseme konusunda en hevesli nesil olarak karşımıza çıkıyor. EMarketer, milyonlarca akıllı telefon sahibinin üçte birinden fazlasının bu sene mobil ödemeleri deneyeceğini ve ABD’deki toplam mobil ödeme kullanıcılarının yarısından fazlasını düzenli şekilde bu teknolojiyi kullanacağını tahmin ediyor. Buna ek olarak VocaLink tarafından yaptırılan yeni bir ankete göre Hollanda’daki mobil telefon kullanıcılarının %36’sı ve İngiltere’deki milenyum neslinin dörtte birinin artık mağaza içi, çevrimiçi ve uygulama içi mobil ödemeler yaptığını ortaya koyuyor.

Bununla birlikte çoğu mobil cüzdan, milenyum nesli dışındaki tüketicilerin çoğunluğunun kredi ve debit kartlarını evde bırakmalarına yönelik yeterli bir neden sunmuyor. Gerçekten de alışveriş yapan müşterileri ikna etmek için sadece salt bir kolaylık ve teknoloji hayranlığının ötesinde beklentilere cevap vermek gerekiyor.

Mobil ödemeler alanında çeşitli hizmet ve servisler sunan Rambus’ın bu noktada hazırlattığı “Enabling an Economy of Digital Trust with Mobile Payments” isimli bir raporu bulunuyor. Bu raporu buradan ilgili küçük formu doldurarak, indirebilir ve mobil ödemeler ekonomisinin büyümesindeki görüşlere göz atabilirsiniz.

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar