Connect with us

Yenilikler

Dijital oyun dünyasına dijital cüzdan: Razer zVault

Dijital oyunlar için donanım ve aksesuarlar üreten Razer firması bir süredir test ettiği dijital bir cüzdan uygulaması zVault’u herkesin erişimine açtı.

zGold_ve_zSilverÖdeme teknolojileri sadece finansal kurumları, bankaları veya FinTech girişimlerini ilgilendiren bir alan değil. Bu gün farklı teknoloji firmaları kendi dijital cüzdanlarını kullanıma sunarken, perakende zincirleri de bu alanda önemli atılımlar yapıyorlar. Bu sefer benzeri bir teknoloji oyun donanımları ile tanınan Razer firmasından geldi.

Kendisini “oyuncular için lider yaşam tarzı markası” olarak tanımlayan Razer, sanal para birimi platformu zVault’u oyuncuların çevrimiçi alışverişlerde ve oyun içi işlemlerde tercih edeceği ödeme çözümü haline getirmek yolunda attığı adımları ve yaptığı planları açıkladı.

zVault kendi para birimine, geniş bir ekonomiye ve ödül sistemine sahip bir dijital cüzdan olarak herkesin kullanımına açıldı. Tescilli para sisteminde, zGold birimi kullanılıyor. Lansman süresi boyunca 100 zGold = 1 $ olarak işlem görecek.

Razer CEO’su ve kurucu ortağı Min-Liang Tan, zVault platformunun açılışı hakkında şu yorumu yaptı: “zVault’un çıkışı tamamen, oyuncular için güvenli ödeme seçeneği ve harika bir ödül programı sunma niyetimizden doğdu. Bu, bir kulüp veya kredi kartı ödül programından veya mikro ödeme çözümünden çok daha fazlası. Esas vizyonumuz, zVault ekosisteminden doğan ve genişleyen bütünsel bir oyuncu ekonomisini tamamlamak. zVault, sosyal, interaktif ve tamamen kullanışlı bir sistem olarak kapılarını hayranlarımız için, daha güvenli alışveriş ve geniş bir ödül pazarına doğru açıyor.”

Razer zVault, oyuncular için tasarlanmış, ödemeler için sanal para ve ödülleri olan bir dijital cüzdan. Razer zVault kullanıcıları, dijital ürünleri zGold kullanarak güvenli yoldan alabilecekler ve bir yandan da zGold ile yaptıkları her alışverişte ve Razer Cortex ve Razer Arena yazılımlarını kullandıklarında zSilver kazanacaklar.

Şu anda 22 milyondan fazla kayıtlı Razer ID kullanıcısı olduğunu göz önüne alırsak Razer attığı bu adım ile zaten elinde mevcut bulunan müşteri kitlesini doğrudan bu hizmetine yönlendirmiş bulunuyor. Sisteme kayıtlı ve yeni kaydolacak kullanıcılar zVault’a zvault.razerzone.com adresinden ulaşabilecek.

Öte yandan zVault için Razer’ın çok daha uzun vadeli planları bulunuyor. Yakın gelecekte zGold’u bir ödeme seçeneği olarak 6 oyununa ekleyecek olan Trion Worlds’ün CEO’Su Scott Hartsman: “Trion ve Razer’ın kitleleri aynı: Tüm dünyadaki on milyonlarca oyuncu. Razer’la harika işbirliğimizin sınırlarını genişletmek, zVault ödeme ve ödül programına dahil olmak son derece mantıklıydı. Oyuncularımızın bol ödül kazanacağı yeni yollar bulmayı seviyoruz.”

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar