Connect with us

Ödeme Teknolojileri

Temassız ödemeler için yüzük

kerv
Dünyanın ilk temassız ödeme yüzüğü Kerv, satışa sunuldu. Yüzük yardımı ile mobil ödeme yapılabiliyor.

Geçtiğimiz günlerde duyurulan, temassız ödeme imkanı sunan akıllı yüzük Kerv satışa sunuldu. Kerv, mobil ödemelerinin yanı sıra toplu taşıma ve kapı kilidi açma gibi alanlarda da kullanılabilecek. Satış fiyatı 99,99 Sterlin olarak açıklanan akıllı yüzük, doğrudan üreticinin internet sayfasından satın alınabilecek. Giyilebilir ödeme cihazı ilk etapta İngiltere’de satışa sunuluyor. Cihazın ABD ve Avustralya gibi ülkelerde satışa sunulup sunulmayacağı şimdilik belirsizliğini koruyor.

Kerv isimli yüzük, onu satın alan herkese Visa veya Mastercard ile ön ödemeli bir hesap üzerinden işlem yapmasını sağlıyor. Kerv’in yakın gelecekte PayPal’ı da desteklemesi bekleniyor. Şarj istemeyen akıllı yüzük, telefonla eşleşme de gerektirmiyor. Yani telefonun pili bitse ya da kapalı bile olsa ödeme yapılabiliyor.

Daha önce fiyatının 49 Sterlin olacağı açıklanan Kerv’in 99.99 Sterlin rakamı ile satışa sunulması beklentilerin üstünde bir fiyat yorumunun yapılmasına yol açsa da yenilikçi ürünün farklı bir ödeme yöntemi sunması bu eleştirilerin dozunu azaltıyor. Telefonu ya da cüzdanı çıkarmadan ödeme imkanı sunan Kerv, çizilmeye dayanıklı ve su geçirmiyor.

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar