Connect with us

E-Ticaret

Getir’den chatbot ile alışveriş imkanı

Türkiye’nin başarılı ve ilginç girişimlerinden Getir Facebook chatbot üzerinden dünyada ilk kez Masterpass kullanan şirket oldu.

Tüketiciler, Facebook Messenger üzerinden alışveriş yaptıklarında artık herhangi bir kartla, herhangi bir yerde, herhangi bir cihazla ödeme imkanına kavuşuyor. Dijital ödeme çözümü Masterpass ve mobil perakende satış girişimi Getir, Türkiye’de yeni bir ödeme kolaylığı sunuyor. Bu yeni çözüm ile Facebook Messenger üzerinden Getir chatbot’unu kullanarak ürün seçmek, sipariş verme ve sohbet ara yüzünden hiç ayrılmadan güvenli ödeme yapmak artık mümkün.

1488352371_MC_GetirMasterpass_16Yeni çözüm ile Facebook Messenger üzerinde chatbot vasıtasıyla Masterpass ile ödeyerek Getir’in 600’den fazla gündelik ürünü 10 dakika içerisinde teslim alınabiliyor.  Masterpass ve Getir’in alışverişe getirdiği en önemli yenilik ise, ödeme onayı dâhil tüm bu işlemlerin sohbet sayfasından çıkmadan yapılabilmesi. Bunun için yapılması gereken; Messenger’ın arama sekmesine “Getir” yazmak, akıllı bir chatbot ile sohbet etmek ve son olarak Masterpass aracılığı ile güvenli bir ödeme gerçekleştirmek.

Geçtiğimiz yıl BKM de BKM Express ile Facebook Messenger üzerinde bir chatbot uygulamasını entegre ederek Facebook kullanıcılarının sadece Messenger üzerinden bir chatbot ile yazışarak bağış yapmasını mümkün kılmıştı. Bu uygulamada kullanıcılar bağış yapmak istedikleri kurum ve miktarı belirledikten sonra otomatik olarak kredi kartı bilgilerini kendi üzerinden tutmayan BKM Express uygulamasına yönlendiriliyor ve bu sayede güvenli şekilde ödeme işlemini tamamlayabiliyorlar.

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar