Connect with us

E-Ticaret

Merakla beklenen hizmet: Uçaklarda cepten alışveriş

Mobil ödeme araçları telefonlar, saatler, mücevherler derken iyice yaygınlaştı. Ama kullanıldığı yerde hâlâ önemli bir eksiklik var: Uçaklar…

Bugün uçakla seyahat eden pek çok kişi mobil cihazlarını en önemli yardımcıları olarak görüyor. Biletini havayolu ya da çevrimiçi bir bilet satış sitesinden alıyor, havalimanına giderken kullanacağı Uber benzeri servisleri cep telefonuyla ayarlıyor, araç kiralayacaksa da istediği araç kiralama şirketinin sitesi ya da mobil uygulaması üzerinden rezervasyonunu yapıyor. Kullanım bunlarla sınırlı değil elbette, havalimanlarında uçakların kalkmasını beklerken e-postalarını kontrol ediyor, internette geziniyor ya da oyun oynuyor.

Ancak bu cep telefonundan faydalanma işi uçağa binildiği an sona eriyor. PaymetsSource’da konuyla ilgili bir makale yayınlayan CellPoint Mobile CEO’su Kristian Gjerding yazısında tam da bu noktaya değiniyor. eMarketer’in bir araştırmasına atıfta bulunan Gjerding, çevrimiçi seyahat harcamalarının büyük bir hızla yükseldiğine dikkat çekerken, aynı araştırmada 2020 için beklentinin 800 milyar doları aştığına vurgu yapıyor.

etravel

Seyahat edenlerin mobil cihazlarını alışveriş amaçlı kullanmaya zaten alıştığını belirten Gjerding, havayolu şirketlerinin farklılaşmak ve rekabette öne çıkabilmek için mobil ticaret platformları kurması için uygun bir zamanda olduğumuzu kaydediyor. Gjerding’in yazısının tamamına bu linkten erişebilirsiniz.

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar