Connect with us

Mobil

Kadınlar mobil ödemeye erkeklerden daha az ilgi gösteriyor

Çin’de yapılan bir araştırma, mobil ödeme kullananların demografik bilgilerini ve ortalama harcama tutarlarını açığa çıkardı.

Yapılan araştırmaların pek çoğunda katılanların yaş grupları ve cinsiyetleri de ele alınır. Konu mobil ödeme olduğunda da bu gelenek bozulmadı. Çin’de Payment and Clearing Association of China (PCAC) tarafından yapılan bir araştırma, mobil ödeme kullananlar arasında erkeklerin yüzde 76,7’lik pay aldığını ortaya koydu.

eMarketer tarafından yorumlanan araştırma şaşırtıcı olmayan bir başka sonucu, kullananların çoğunun 30 yaş altında olduğunu gösterdi. Eğitim seviyelerine bakıldığında ise doktora seviyesinde eğitim alanların sadece yüzde 1,6’lık pay alması dikkat çekici bir bilgi olarak araştırma sonuçlarına yansıyor. Yüksek lisans mezunları ise yüzde 2,6’lık bir kesimle temsil edildi.

emarketer_223359

PCAC tarafından yapılan araştırma, aynı zamanda ortalama harcama tutarlarını da açıklıyor. Buna göre her dört işlemden üçü 15 dolar ya da altında gerçekleşiyor. 150 dolar ve üzeri ödeme için mobil ödemeyi kullananların oranı ise sadece yüzde 1,7 olarak açıklandı.

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar