Connect with us

Mobil

Kanadalılar mobil ödemeye geçmek için ödül istiyor

Nielsen tarafından yapılan bir araştırma, Kanadalılar’ın mobil cüzdan kullanmak için önceliklerini ortaya çıkardı.

Kanada da tıpkı diğer pek çok ülke gibi mobil ödeme konusunda hevesli ülkelerden. Ülkede gerek mobil ödeme gerekse Blockchain için hızlanan haber akışı bunun en önemli göstergelerinden biri. Ancak bununla birlikte kullanıcıların mobil ödeme kullanım oranı bazı ülkelerin gerisinde. Küresel araştırma şirketlerinden Nielsen’in geçtiğimiz yılın sonlarında ülkede yaptığı bir araştırma, artış için kullanıcıların ne gibi beklentileri olduğunu ortaya çıkardı.

Araştırmaya göre akıllı telefon sahibi kullanıcıların yüzde 29’u telefonlarını bir ödeme aracı olarak kullanıyor. Kullananların yüzde 13’ü bunun mümkün olduğunca ilk ödeme seçeneği olarak değerlendirirken ikinci sırada olduğunu söyleyenlerin oranı ise yüzde 44. Bununla birlikte, henüz bir mobil cüzdan sahibi olmayanların yüzde 70’i önümüzdeki 6 ay içinde mobil cüzdan kullanmaya başlayacağını açıklamış durumda.

Araştırmanın önemini yükselten faktörlerden biri ise kullanıcıların ne gibi beklentileri olduğunun belirlenmiş olması. Buna göre ödemelerinde mobil cüzdan kullanabileceklerini açıklayanların yüzde 76’sı için öncelikli koşul kayıtlı oldukları ödül/sadakat programlarının mobil ödemeyi sistemlerine entegre etmesini istiyor. Mobil ödemenin daha fazla mağazada geçerli olması halinde kullanacaklarını söyleyenlerin oranı ise yüzde 75. Yüzde 74’lük bir kesim ise halihazırda üye oldukları ödül/sadakat programlarından elde ettikleri puanların, mobil cüzdan kullanımıyla sağladıkları puanlarla birleştirilmesini istiyor.

mobile-wallet-pay-canada

Bu tablo Kanadalıların tüketici alışkanlıklarını yansıtmakla birlikte dünyanın diğer ülkelerinde de geçerli olabileceğini belirtmek gerek. Nielsen analistleri, ülkede başta perakendeciler ve havayolu şirketleri için bunun önemli bir fırsat olduğunu belirtirken, güvenlik endişelerinin giderilmesinin de kritik bir konu olduğunun altını çiziyor.

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar