Connect with us

Ödeme Teknolojileri

Temassız ödeme POS’larının sayısı yüzde 26 artacak

Her geçen gün daha fazla noktada karşımıza çıkan temassız ödeme destekli POS cihazlarının sayısı, önümüzdeki yıllarda hızla artacak.

Global araştırma firmalarından Technavio tarafından hazırlanan bir çalışma, temassız ödeme sağlayan POS cihazlarının sayısının 2021’e kadar yüzde 26 artacağını ortaya koydu.

Perakende ve konaklama sektörlerinin bu cihazların en büyük iki kullanıcısı olduğu belirtilen araştırmaya göre perakende sektörü yüzde 66’nın üzerinde bir paya sahip. Geçmişte bu tip cihazların daha çok metro ve diğer toplu taşıma araçlarında kullanıldığının kaydedildiği araştırmaya göre NFC teknolojisinin yaygınlaşması ve bu teknolojiye dair farkındalığın artması büyümenin en önemli etkenlerinden biri.

Üreticilerin şu sıralar Hindistan, Çin, Brezilya, Güneydoğu Asya ve Güney Amerika’daki ülkelere odaklandığı belirtilen araştırma, bunun sebebini ise rekabet yoğunluğu olarak açıklıyor. Technavio analistleri bununla birlikte önümüzdeki yıllarda küçük ve orta ölçekli POS terminali üreticilerin büyükler tarafından satın alınacağı öngörüsünde de bulunuyor.

Global_Contactless_Pos_Terminals_Market_2017-2021

Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar