Connect with us

Ödeme Teknolojileri

Liverpool kendi dijital parasını kullanmaya başlıyor

Brexit sonrası ülkede durum ilgiyle takip edilirken, Liverpool’un önümüzdeki aydan itibaren kendi dijital para birimini kullanmaya başlayacağı açıklandı.

İngiltere’de Brexit sonrasında özellikle FinTech şirketlerinin ülkede kalıp kalmayacağı uzun zamandır konuşuluyor. Hükümet birbiri ardında özellikle Londra’nın bir merkez olarak kalması için çalışırken, Liverpool’dan ilginç bir haber ulaştı.

beatlesThe Cointelegraph’ın haberine göre, İsrail merkezli Blockchain teknolojileri geliştiren Colu, Liverpool’da kısaca LLP olarak adlandırılan Liverpool Local Pound isimli bir dijital para birimini kullanıma sunmaya başlayacak. Belirtilen tarih ise Mart 2017, yani birkaç hafta içinde piyasaya sürülecek.

LLP’nin yalnızca şehir sakinleri değil, şehri ziyarete gelen turistlerce tercih edilmesi bekleniyor. Bu kapsamda oluşturulan ve bir LLP ağı diyebileceğimiz “Independent Liverpool” programı, şehirdeki restoranlar, kafeler ve giyim mağazaları gibi yerlerde geçerli olacak. İlk test çalışmasının küçük bir kafede gerçekleştirildiği LLP’nin zaman içinde şehirdeki diğer noktalara da yayılması amaçlanıyor. Beatles’ın çıktığı şehir olarak tanınan Liverpool, LLP ile birlikte genç kuşaklara da kendini tanıtma fırsatı bulmuş olacak.

Reklam BKM_FTI_Banner_728x90
Yorum yapmak için tıklayın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Yazılar